wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

UWr i PWr: rejestracja kandydatów na studia

Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków

Największe wrocławskie szkoły wyższe rozpoczęły rejestrację kandydatów na studia. Uniwersytet Wrocławski proponuje ponad 90 kierunków do wyboru, Politechnika Wrocławska ma do rozdania blisko siedem tysięcy indeksów na I rok studiów na 16 wydziałach.

Reklama

W ofercie studiów I stopnia Uniwersytetu Wrocławskiego pojawiły się aż cztery nowe kierunki. To: zarządzanie migracjami, koreanistyka, sinologia oraz anglojęzyczne criminal justice. Ale w sumie na UWr w języku angielskim zajęcia prowadzone są na siedmiu kierunkach (a na studiach II stopnia na 20 kierunkach).

Uniwersytet na studia I stopnia przyjmie nieco ponad sześć tysięcy osób. Rejestracja kandydatów trwa do 7 lipca. Chętni nie muszą wpisywać ocen z egzaminów maturalnych, uczelnia sama pobierze je zdalnie z Krajowego Rejestru Matura.

W ostatnich latach do najbardziej popularnych (z największą liczbą chętnych na miejsce) należały: psychologia, komunikacja społeczna i dziennikarstwo, komunikacja wizerunkowa, prawo.

Rejestracja kandydatów oraz dodatkowe informacje na stronie: https://rekrutacja.uni.wroc.pl.

Politechnika: kuźnia inżynierów

Rejestrację kandydatów na studia rozpoczęła także Politechnika Wrocławska. Na studia inżynierskie na 16 wydziałach (w tym w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu) zostanie przyjętych 6814 osób. Mogą one wybierać spośród ponad 50 kierunków, studia na 14 specjalnościach prowadzone w języku angielskim.

W politechnicznym systemie można się rejestrować do 8 lipca, do godz. 13. Dwa dni później zostaną podane listy przyjętych. Trochę wcześniej, bo w dniach 26-27 czerwca, odbędzie się tradycyjny egzamin z rysunku, dla osób starających się o miejsce na Wydziale Architektury.

– Naszych kandydatów uczulamy szczególnie na to, by zadbali o dobre zdjęcie, które umieszczą w naszym systemie – tłumaczy Anetta Stypułkowska. – Później jest ono wykorzystywane w legitymacji studenckiej, a patrząc na to, jakie ujęcia są przesyłane, to chyba nie wszyscy o tym pamiętają.

W zeszłorocznej rekrutacji najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się informatyka w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzania. O jedno miejsce starało się tutaj ponad 7 chętnych.

Natomiast o miejsce na informatyce na Wydziale Elektroniki walczyło ponad 6 kandydatów. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (6 osób na jedno miejsce) oraz cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki (5,82 na jedno miejsce).

Więcej informacji znajduje się na stronie http://rekrutacja.pwr.edu.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama