3. Komunikaty i ostrzeżenia
  4. Uwaga na silny wiatr! IMGW wydało ostrzeżenie dla Wrocławia i okolic [18.02.2023]
Na zdjęciu: wskaźnik podmuchów wiatru na tle chmur pixabay.com
Na zdjęciu: wskaźnik podmuchów wiatru na tle chmur

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla powiatu wrocławskiego o silnym wietrze. Komunikat obowiązuje od godz. 14:00 do 22:00 – w sobotę, 18 lutego. Synoptycy zapowiadają również opady deszczu. Jeśli nie musicie wychodzić, lepiej spędźcie ten dzień w domu.

Uwaga! Silny wiatr w sobotę, 18 lutego

Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) we Wrocławiu informuje o spodziewanych wystąpieniach gwałtownych zjawisk atmosferycznych (ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Wrocławia o silnym wietrze). W związku z tym Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Wrocławia prosi o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia

• ostrzeżenia meteorologiczne: silny wiatr,
  • stopień: 1,
  • prawd. 80%,
  • przebieg: prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu.

Komunikat obowiązuje od godz. 14:00 do 22:00 w sobotę (18 lutego).

Został uruchomiony kanał informacyjny oznaczony #IMGWlive