3. Komunikaty i ostrzeżenia
  4. Ostrzeżenie meteorologiczne - upały i burze

Na podstawie prognozy o niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych wydanej przez BIURO PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH IMGW we Wrocławiu, na obszarze miasta i województwa  dolnośląskiego  przewiduje się od  godz. 14.00 dnia 4.07.2014  do godz. 20.00 dnia 06.07.2014r. wzrost temperatury maksymalnej powietrza do 28-31 st. C. Następnie, od 7.07.2014 r. do 08.07.2014 do godz. 20.00, należy spodziewać się wzrostu temperatury maksymalnej do 31-34 st. C

Temperatura minimalna  w nocy wyniesie od 15 do 19 st. C. Po południu i wieczorami prognozuje się występowanie burz z opadami deszczu do 30 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Możliwe także opady gradu.

Niekorzystne warunki pogodowe mogą prowadzić do:

• utrudnień w komunikacji,

• uszkodzenia i zalania budynków i dróg

• miejscowych strat w uprawach i drzewostanie, a utrzymująca się wysoka temperatura nasilenia chorób meteotropowych (objawy meteotropowe to zarówno gorsze samopoczucie jak i obniżona sprawność oraz różnego rodzaju bóle, np. głowy. zaostrzenie chorób układu krążenia.

W związku z powyższym zaleca się, szczególnie osobom starszym spożywanie większej ilości płynów oraz nie wychodzenie z pomieszczeń  bez nakrycia głowy.

Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, znajdujących się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nie narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych.