4. Uwaga! Fałszywe plakaty w centrum Wrocławia. „Próba wyłudzenia danych Ukraińców przebywających w Polsce”
Na zdjęciu fałszywy plakat w centrum Wrocławia, który jest próbą wyłudzenia danych od Ukraińców Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia / Facebook

Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia informują i przestrzegają przed fałszywymi plakatami, które w czwartek, 19 stycznia pojawiły się na słupach oświetleniowych w centrum miasta. Mają one być próbą wyłudzenia danych osobowych obywateli Ukrainy przebywających w Polsce. Sprawę bada już policja.

„Urząd ds. Cudzoziemców NIE ZBIERA informacji o obywatelach Ukrainy przebywających na terenie Polski - zweryfikowaliśmy to w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu” – możemy przeczytać w poście Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Przedstawiciele miasta apelują, aby nie wchodzić na wskazaną na plakatach stronę internetową i nie podawać swoich danych osobowych! Centrum Zarządzania Kryzysowego UMW już zawiadomiło policję i służy wszelką pomocą w namierzeniu oszustów. Fałszywe plakaty zostaną usunięte.

Обережно, шахраї

Адміністрація до справ іноземців НЕ ЗБИРАЄ інформацію про громадян України, що проживають на території Польщі - це підтверджує Нижньосілезьке Воєводське Управління у Вроцлаві.Закликаємо НЕ відкривати вказану на плакатах сторінку та НЕ подавати свої особові дані.Центр Кризисного Керування вже повідомив поліцію і готовий допомагати у пошуках шахраїв.

Міські служби усуватимуть плакати.

Дякуємо WroMigrant WCRS за швидку реакцію.