4. Awaria blika. Banki informują o problemach z płatnościami
Napis awaria na czerwonym tle www.wroclaw.pl
Napis awaria na czerwonym tle

„W tej chwili nie skorzystasz z BLIKA. Nie zapłacisz nim w sklepach stacjonarnych i w Internecie, nie wykonasz przelewu na numer telefonu oraz nie wypłacisz za jego pośrednictwem gotówki z bankomatu” – tak brzmi komunikat mBanku. W środę (10 kwietnia) po godz. 13 doszło do awarii Blika w trzech dużych bankach.

Nie działają płatności Blikiem

Bank Pekao, mBank oraz Bank Millennium wydały komunikaty o utrudnieniach związanych z płatnościami Blikiem.

Na ten moment nie wiadomo jak długo potrwa awaria. – Obecnie weryfikujemy sytuację – czytamy w odpowiedzi mBanku na pytania klientów.

O problemach z Blikiem poinformowali w mediach społecznościowych również klienci Banku Pekao:

„Przepraszamy za utrudnienia, mogą występować chwilowe trudności w korzystaniu z Blika. Pracujemy nad przywróceniem działania tej funkcji” – czytamy w odpowiedzi przedstawicieli banku.

Z kolei Bank Millennium wydał komunikat w swojej aplikacji mobilnej:

„Chwilowe utrudnienia w korzystaniu z aplikacji. Obecnie mogą występować utrudnienia w korzystaniu z usługi BLIK”.