4. Przez ulicę Igielną przejścia nie ma. Trwa budowa budynku mieszkalno-usługowego w centrum miasta
Nie wiadomo, jak długo jeszcze ul. Igielna pozostanie zamknięta fot. Paweł Szeremeta / www.wroclaw.pl
Nie wiadomo, jak długo jeszcze ul. Igielna pozostanie zamknięta

Przy ulicy Igielnej trwa budowa budynku mieszkalno-usługowego. Wcześniej był tu murek i miejsca do parkowanie, teraz będzie miejsca do zamieszkania i lokale usługowe. Zobaczcie!

Budynek miał powstać już kilka lat temu

Wcześniej, w miejscu placu budowy, stał ceglany murek i wolna przestrzeń, która była wykorzystywana jako parking. Jeszcze w 2014 roku teren ten został wykupiony przez firmę i2 Development, która miała plany stworzenia w tym miejscu swoją inwestycję.

Początkowo w kameralnym apartamentowcu miało być osiem lokali mieszkalnych i jeden usługowy. Prace miały rozpocząć się w 2017 roku, a ukończyć półtora roku później. Deweloper jednak nie otrzymał wówczas pozwolenia na budowę.

Właściwe prace ruszyły dopiero pod koniec 2018 roku. Wyburzono wówczas murek i wyrównano teren. Pierwsze kondygnacje stanęły w zeszłym roku i wtedy też ulica została zamknięta. Ostatecznie apartamentowiec będzie miał do dyspozycji osiem lokali mieszkalnych i dwa lokale usługowe.

Obecny stan prac

Nietrudno zauważyć kilkunastometrowy dźwig, który stoi na środku przejścia. Od strony ulicy Odrzańskiej stoi natomiast koparka.

Aktualnie wykonywana jest kondygnacja +2(II piętro). Wykonane zostały fundamenty, konstrukcja parteru oraz I piętra. W najbliższym czasie planowany jest montaż więźby dachowej (drewnianego szkieletu dachu, przyp. red.) oraz pokrycia dachowego
i2 Development

Na razie nie wiadomo, jak długo ul. Igielna pozostanie niedostępna dla przechodniów. – Zajęcie ul. Igielnej zaplanowane jest jeszcze na kilka miesięcy, ulica będzie dostępna po zakończeniu prac oraz przekazaniu do ZDiUM – informuje deweloper.

Termin ukończenia budowy uzależniony jest natomiast od dostępności materiałów oraz podwykonawców.