3. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2024. Wszystko co musisz wiedzieć! [SERWIS]
Na zdjęciu Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Walia w trakcie Ligi Narodów 2022/2023 Tomasz Hołod

Po zeszłorocznych eliminacjach do EURO 2024 oraz ostatnich barażach poznaliśmy uczestników Mistrzostw Europy w piłce nożnej. W naszym serwisie sprawdzicie, na jakie grupy podzielono uczestników, kiedy obędą się najbliższe mecze oraz w jakich miastach spotkają się reprezentacje krajów Europy.

Czy Polska zagra na EURO 2024?

Reprezentacja Polski rozegrała dwa mecze, pierwszy z Estonią, a drugi z Walią w ramach baraży. Naszym piłkarzom udało się wygrać oba mecze, dzięki czemu Polska zakwalifikowała się do EURO 2024 i zagra na stadionach w Niemczech.

Reprezentacja Polski na EURO 2024

W jakim składzie zagra reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej? Trener reprezentacji Michał Probierz wciąż planuje, jacy piłkarze wyjdą na boisko. Przed pierwszym oficjalnym meczem odbędzie się spotkanie towarzyskie z reprezentacją Turcji, gdzie poznamy oficjalny skład naszej reprezentacji.

Kiedy dokładnie odbędzie się EURO 2024?

To już 17. edycja mistrzostw Europy. Turniej finałowy został zaplanowany od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku. Gospodarzem mistrzostw są Niemcy. Jest to już drugi raz, kiedy przypadła im ta rola. Pierwszy raz mieli taką okazję w 1988 roku jeszcze jako RFN.

Kiedy i z kim Polska zagra na EURO 2024?

Reprezentacja Polski ma przed sobą 3 mecze w grupie D. Będzie to spotkanie z Holandią, Austrią oraz Francją. Wszystkie te mecze odbędą się kolejno:

• Polska – Holandia, 16 czerwca o 15:00
  • Polska – Austria, 21 czerwca o 18:00
  • Polska – Francja, 25 czerwca o 18:00

Jeżeli naszym zawodnikom uda się wygrać swoje spotkania to zawalczą w kolejnych etapach turnieju.

Gdzie będą rozgrywać się mecze na EURO 2024?

Mecze mistrzostw Europy rozplanowane zostały na 10 miast w Niemczech. Będą to stadiony w takich miastach jak:

• Berlin – Stadion Olimpijski
  • Monachium – Allianz Arena
  • Dortmund – Signal Iduna Park
  • Gelsenkirchen – Veltins-Arena
  • Hamburg – Volksparkstadion
  • Stuttgart – Mercedes-Benz Arena
  • Dusseldorf – Merkur Spiel-Arena
  • Kolonia – RheinEnergieStadion
  • Lipsk – Red Bull Arena
  • Frankfurt nad Menem – Commerzbank-Arena

W którym z tych miast zagrają nasi zawodnicy? Reprezentacja Polski zagra w Hamburgu, Dortmundzie oraz Berlinie.

Kto zagra na EURO 2024?

Po eliminacjach oraz barażach do Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024 znamy już pełną listę uczestników. Podczas EURO 2024 zagrają reprezentacje takich krajów jak:

• Niemcy
  • Polska
  • Ukraina
  • Gruzja

Niemcy jako gospodarze mistrzostw mieli zapewniony udział w turnieju.

Jakie grupy na EURO 2024?

Uczestnicy mistrzostw zostali podzieleni na 6 grup po 4 reprezentacje. W skład grup od A do F wchodzą:

• Grupa A – Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria
  • Grupa B – Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania
  • Grupa C – Słowenia, Dania, Serbia, Anglia
  • Grupa D – Polska, Holandia, Austria, Francja
  • Grupa E – Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina
  • Grupa F – Turcja, Gruzja, Portugalia, Czechy

Sprawdźcie inne aktualności dotyczące Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2024 roku, które są przez nas aktualizowane na bieżąco.