wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Uczniowie IX LO napisali do króla Karola. Dostali list
Z lewej para królewska - król Karol III i królowa Kamila, list w języku angielskim, obok budynek LO IX we Wrocławiu materiały LO IX/ Paulina Falkiewicz
Z lewej para królewska - król Karol III i królowa Kamila, list w języku angielskim, obok budynek LO IX we Wrocławiu

Ceremonia koronacyjna króla Karola III z dynastii Windsorów i jego żony Kamili odbyła się 6 maja 2023 roku w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Z tej okazji uczniowie IX LO im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu, w ramach lekcji języka angielskiego, wysłali listy gratulacyjne do Pałacu Buckingham. Dostali odpowiedź z podziękowaniami.

Reklama

List przysłany z Pałacu Buckingham został zaadresowany specjalnie do uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego, mieszczącego się przy ul. Piotra Skargi we Wrocławiu. Opiekunki projektu - Katarzyna Sradomska i Jowita Rutowicz - zamieściły go na stronie internetowej szkoły.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy odpowiedź z Pałacu Buckingham na listy gratulacyjne wysłane przez naszych uczniów z okazji koronacji Jego Wysokości Króla Karola III oraz Jego Małżonki. W projekcie wzięły udział klasy 4C, 3C, 3F oraz 2I. Każdy z uczniów ww klas napisał swój własny formalny list gratulacyjny. Projekt miał na celu zapoznanie uczniów z zasadami pisania wypowiedzi formalnych oraz rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania kulturą Zjednoczonego Królestwa. Z dumą dzielimy się tą radością i dziękujemy uczniom za zaangażowanie!
Katarzyna Sradomska i Jowita Rutowicz, opiekunki projektu

– Listy były skierowane do króla Karola i w założeniu miały być bardzo formalne. Projekt był wieloetapowy, uczniowie musieli najpierw poznać reguły takich wypowiedzi, a później samego adresata - jego zainteresowania i pasje – mówi Katarzyna Sradomska, nauczycielka języka angielskiego w "Dziewiątce".

Uczniowie "Dziewiątki" życzyli królowi spełnienia marzeń

Oprócz powinszowań związanych z objęciem królewskiego urzędu przez Karola, uczniowie życzyli mu również m.in. spełnienia marzeń, powodzenia w projektach ekologicznych i walce o ochronę zwierząt, w którą monarcha się angażuje.

Król Karol III i jego żona Camilla napisali w odpowiedzi, która przyszła do szkoły, że są głęboko poruszeni listami uczniów, napisanymi w tak ważnym dla nich momencie, przy okazji koronacji.

– To bardzo miłe, wiem, że uczniowie kserowali sobie list od pary królewskiej na pamiątkę – mówi Izabela Koziej, dyrektorka "Dziewiątki".

Swoje doświadczenia i wiedzę uczniowie będą mogli wykorzystać na maturze z języka angielskiego.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl