4. Tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia 2023. Mieszkańcy mogą składać swoje propozycje
Na zdjęciu widać panoramę Wrocławia UM Wroclawia
Na zdjęciu widać panoramę Wrocławia

Swoje propozycje kandydatów do przyznania tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia mogą zgłaszać mieszkańcy oraz instytucje i organizacje działające na terenie miasta. Równocześnie przyjmowane są wnioski na przyznanie Nagrody Wrocławia i Nagrody Prezydenta Wrocławia.

Tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia – „Civitate Wratislaviensi Donatus” przyznaje Rada Miejska Wrocławia osobom wybitnym, odgrywającym istotną rolę w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym. Nagroda Wrocławia przyznawana jest przez Radę Miejską Wrocławia osobom i instytucjom za całokształt ich pracy na rzecz miasta.

Wnioski o nadanie tych wyróżnień można składać do 3 marca 2023 r.

Jak co roku, wnioski o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia przyjmowane są od mieszkańców, instytucji i organizacji.

•  Tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia – „Civitate Wratislaviensi Donatus” przyznaje Rada Miejska Wrocławia wybitnym osobom, odgrywającym istotną rolę w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym.
  • „Nagrodę Wrocławia” przyznaje Rada Miejska Wrocławia osobom i instytucjom za całokształt ich pracy na rzecz miasta.
  • „Nagrodę Prezydenta Wrocławia” przyznaje Prezydent Wrocławia osobom i instytucjom za ich działalność i osiągnięcia w minionym roku.

Wnioski wraz z uzasadnieniem propozycji uhonorowania nagrodą Wrocławia i tytułem Honorowego Obywatela Wrocławia przyjmowane są przez Komisję Nominacyjną Rady Miejskiej Wrocławia pod adresem:

• Biuro Rady Miejskiej, 50-107 Wrocław, Sukiennice 9
  • pocztą elektroniczną: brm(at)um.wroc.pl (decyduje data wpływu wniosku do Biura Rady Miejskiej)

Wnioski o przyznania Nagrody Prezydenta Wrocławia kierować należy bezpośrednio do Prezydenta Wrocławia na adres:

• Kancelaria Prezydenta Wrocławia, 50-107 Wrocław, Sukiennice 9
  • pocztą elektroniczną: kancelaria.prezydenta(at)um.wroc.pl (decyduje data wpływu wniosku do Kancelarii Prezydenta Wrocławia)