4. Urbancard jedzie dalej

To jeszcze nie jest oficjalna informacja, ale portal www.wroclaw.pl dowiedział się, że nowa umowa z Mennicą Polską na obsługę systemu Urbancard, czyli sprzedaży biletów jednorazowych, czasowych i okresowych umożliwiających podróż w pojazdach komunikacji miejskiej oraz w pociągach Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych na terenie Wrocławia, jest już praktycznie gotowa. Do jej wejścia w życie brakuje tylko podpisów stron.

- Rzeczywiście procedura tego zamówienia, w ramach ustawy o zamówieniach publicznych, jest już w ostatniej fazie - potwierdza Arkadiusz Filipowski,  rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Wrocławia i dodaje: - Oznacza to w praktyce, że system Urbancard w znanym wrocławianom kształcie - z pewnymi dodatkowymi elementami, o których nie mogę jeszcze mówić - będzie funkcjonował w naszym mieście przez kolejne 4 lata, do końca 2017 roku.

Nam udało się poznać kilka nowych zapisów. Wszystkie są korzystne dla wrocławian. Wiemy, że o kilka milionów złotych podniesiony został próg sprzedaży biletów MPK, od którego Mennica Polska będzie wynagradzana dodatkowa prowizją i że ta prowizja została znacząco pomniejszona. Rozbudowano także katalog kar umownych, by zdopingować partnera miasta do lepszego monitorowania systemu biletomatów. Teraz każde potwierdzone zgłoszenie o awarii biletomatu skutkować będzie pomniejszeniem wynagrodzenia firmy o 100 zł. Kolejna dobra informacja jest taka, że powstanie 13 nowych biletomatów stacjonarnych rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Razem będzie ich już 122. Do tego dochodzą funkcjonujące biletomaty mobilne we wszystkich pojazdach MPK (około 800) oraz inne punkty sprzedaży (około 240).

- W tego typu negocjacjach najważniejsze jest, by obie strony wstały od stołu zadowolone i przekonane o celowości współpracy. Jestem przekonany, że tak jest i w tym przypadku - twierdzi wiceprezydent Wrocławia nadzorujący funkcjonowanie komunikacji miejskiej Wojciech Adamski. Dla nas ta umowa jest jeszcze korzystniejsza niż poprzednia, a i Mennica Polska z pewnością ma powody do radości. Dalsza obsługa wrocławian w zakresie systemu Urbancard to po prostu świetny interes.

O szczegółach umowy portal www.wroclaw.pl poinformuje zaraz po oficjalnym jej podpisaniu, co planowane jest jeszcze we wrześniu.