wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Trwa przebudowa Centrum Grafit

Prace w Centrum Grafit mają zakończyć się do końca listopada.

W Centrum Grafit trwa przebudowa. Powstaje tam nowa siedziba spółki Wrocławskie Mieszkania. Ma być gotowa do przyjmowania najemców od początku roku.

Reklama

Właśnie kończą się prace związane m.in. z wybijaniem otworów okiennych, przebudową instalacji i wydzieleniem pomieszczeń. Jest to najbardziej ingerująca w strukturę budynku i niedogodna dla jej użytkowników część prac. Ten etap wkrótce zostanie zamknięty i pozostaną prace wykończeniowe, dość czasochłonne, ale za to mniej uciążliwe.

Nowo powstałe powierzchnie będą znajdowały się na dwóch kondygnacjach. Inwestor postarał się tak zoptymalizować przestrzeń, by była możliwe jak najbardziej przyjazna klientom. Dlatego na parterze zaprojektowano m.in. kancelarie, biura administracyjno-techniczne oraz obsługę wspólnot mieszkaniowych. Na kolejnych piętrach będą znajdowały się m.in. biura obsługi finansowej i prawnej spółki oraz salki spotkań.

Po przeprowadzce spółka będzie miała do dyspozycji 500 m2 dodatkowej powierzchni. Dotychczasowe biura były dla spółki niewystarczające. Brakowało odrębnych przestrzeni do spotkań z najemcami, organizacji szkoleń czy archiwizacji dokumentów.

Centrum Grafit to budynek użyteczności publicznej, w którym na powierzchni prawie 15000 m2 swoją siedzibę mają m.in. Miejska Biblioteka Publiczna, MOPS, Sąd Apelacyjny czy Centrum Usług Informatycznych, powoli staje się jednym z ważniejszych obiektów wrocławskiego Ołbina. Swoją siedzibę również ma tam Rada Osiedla, a wkrótce zostanie uruchomione Centrum Aktywności Lokalnej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama