4. Trick or Beat – festiwal muzyki elektronicznej już wkrótce we Wrocławiu [TERMIN, BILETY]
Uczestniczki festiwalu Trick or Beat mat. pras.
Uczestniczki festiwalu Trick or Beat

Trick or Beat wraca do Wrocławia! To jednodniowy festiwal dla sympatyków pulsującej muzyki elektronicznej i druga odsłona tego wydarzenia w naszym mieście. Już 28 października – czyli tuż przed Halloween, będziecie mogli przenieść się do świata science fiction i uświadczyć wrażeń rodem z gier o motywach postapokaliptycznych. Gdzie kupić bilety?

Trick or Beat znów w Hali Stulecia

Impreza odbywać się będzie w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków modernistycznych w Polsce – w Hali Stulecia, która słynie ze swojej niebanalnej geometrii. Instalacje artystyczne w połączeniu z betonową surowością przestrzeni Hali oraz jej geometrią, gwarantują ciekawe wrażenia.

Trzy sceny i 12 godzin muzyki

Impreza będzie odbywać się na trzech tematycznych scenachPierwszą jest Main Stage (czyli Kopuła), która jest jednym z głównych punktów przewodnich w komunikacji wizualnej festiwalu. Organizatorzy zdradzają, że pojawią się na niej nie tylko mainstreamowi artyści, ale również tacy, którzy szczycą się undergroundowym brzmieniem.

Dla fanów mocniejszych i cięższych brzmień, przygotowano scenę, na której miłośnicy techno tańczyć będą do późnych godzin porannych.

Trzecią sceną będzie Iglica Stage, czyli miejsce, w którym każda kobieta będzie mogła poczuć się, jakby była częścią wielkiej rodziny. W tym roku Trick or Beat planuje przełamać nieco męski parytet panujący dotychczas w większości festiwalowych lineu’pów i zapowiada scenę, na której zagrają wyłącznie kobiety. Scena ta ma służyć jednoczeniu się i zniesieniu podziałów, a także zwróceniu uwagi na bezpieczeństwo kobiet oraz mniejszości podczas imprez i festiwali.

Nasz festiwal stawia przede wszystkim na inkluzywność. Scena kobiet zainspirowała nas do tego, aby podjąć działania w kierunku edukacji uczestników odnośnie bezpieczeństwa podczas imprez i wydarzeń masowych. Czujemy, że wciąż panuje ogromna nieświadomość, która powoduje, że duża część płci żeńskiej nie czuje się komfortowo podczas imprez. Chcemy w naszej komunikacji podkreślić, że na naszym evencie nie ma miejsca na jakiekolwiek zachowania, które mogą sprawiać, że ktokolwiek będzie czuć się zagrożony. Chcemy, aby każdy, kto przyjdzie na naszą imprezę czuł się na niej bezpiecznie, niezależnie od tego, co ma na sobie i jakiej jest płci. Zależy nam na tym, aby świadomość zbiorowa była na tyle duża, by nie tylko nasza ochrona czy pracownicy baru byli przygotowani na to, aby reagować w sytuacjach niebezpiecznych.
Organizatorzy Trick or Beat

Kto wystąpi na Trick or Beat?

Wśród artystów, którzy wystąpią w Hali Stulecia jest m.in. Charlie, pochodząca z Krakowa, obecnie rezydująca w Berlinie DJ-ka, producentka muzyki elektronicznej i wykonawczyni live actów. Oprócz muzyki, Charlie działa także na rzecz rozwoju sztuk wizualnych i organizuje imprezy pod szyldem „Szum”. Na żywo gra na analogowych syntezatorach, ciągle rozbudowując swój autorski materiał. Z kolei jej sety porywają miksem cold wave, acid, electro oraz italo disco.

Mocną reprezentację lokalsów na festiwalu wzmocnią Seb i Rodrigezz. Przyjaciele, którzy za deckami rozumieją się bez słów. Seb był rezydentem wielu wrocławskich klubów. Rodrigezz z kolei to znany animator kultury i promotor. Ich sety grane z winyli to porywające i eklektyczne połączenie brzmień house/tech house i techno.

Kolejny wykonawca w line-upie Trick or Beat to znany wszystkim bywalcom i bywalczyniom klubu Sfinks700 Cranz. Pochodzący z Gdańska artysta i promotor obecnie rezyduje w klubie Crackhouse na gdańskiej stoczni. Kiedyś swoje sety opierał na gatunkach takich jak electro i house, które z czasem odłożył na bok na rzecz techno. Choć, jak sam mówi, lubi dodawać do nich wszystko, co tylko wpadnie mu w ucho.

Gdzie kupić bilety?

Wejściówki na Trick or Beat 2023 można nabyć na stronie wydarzenia. Kosztują:

• 199 złotych do 28 października,
  • 249 złotych w dniu imprezy.