4. Tragiczny finał poszukiwań 16-latka. Wyszedł do sklepu i ślad po nim zaginął
Czerwona plansza z białym napisem "Pilne"

16-letni Sebastian był poszukiwany od poniedziałku 4 września we Wrocławiu. Wieczorem wyszedł z domu przy ul. Zaporoskiej do osiedlowego sklepu po coś do picia i ślad po nim zaginął. Zrozpaczona rodzina rozpoczęła poszukiwania. Informacje o zaginionym nastolatku obiegły internet. Niestety, w sobotę 9 września rodzina poinformowała, że zostało znalezione ciało zaginionego.

Sebastian był poszukiwany od poniedziałku 4 września. O godz. 22.30 powiedział mamie, że wychodzi do sklepu po coś do picia. Od tego czasu nie było z nim kontaktu. Jego telefon był wyłączony.

Policja rozpoczęła poszukiwania. Informacje i rysopis poszukiwanego chłopaka pojawiły się w internecie. Niestety w sobotę 9 września rodzina poinformowała, że zostało znalezione ciało nastolatka. Trwa śledztwo w tej sprawie.

- Ciało zaginionego nastolatka zostało znalezione w piątek 8 września w apartamencie w rejonie Starego Miasta we Wrocławiu. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Na tym etapie stanowczo dementujemy informacje, które pojawiły się w internecie, że doszło do zabójstwa, bo na razie nie ma na to dowodów. Nie wykluczamy jednak żadnych okoliczności. Na tym etapie śledztwa nie mogę nic więcej powiedzieć.
Aleksandra Freus, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Wrocław Stare Miasto. - Nie wiemy na razie, co było przyczyną śmierci 16-latka - czy przyczyniły się do niej osoby trzecie, czy może nastąpiła z powodów naturalnych. Niczego nie wykluczamy. Czekamy na wynik sekcji zwłok, która prawdopodobnie zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu - mówi prokurator Anna Placzek-Grzelak.

Aktualizacja: 12 września 2023

Zobacz: Sprawa zaginionego Sebastiana z Wrocławia. Są wyniki sekcji zwłok 16-latka