4. Sprawa zaginionego 16-latka z Wrocławia. Są wyniki sekcji zwłok
Radiowóz policji/zdjęcie ilustracyjne. Redakcja www.wroclaw.pl
Radiowóz policji/zdjęcie ilustracyjne.

16-letni Sebastian 4 września zaginął we Wrocławiu. Wyszedł wieczorem z domu przy ul. Zaporoskiej do osiedlowego sklepu i urwał się z nim kontakt. Niestety w weekend policja poinformowała, że ciało chłopca zostało znalezione w jednym z apartamentów w rejonie Starego Miasta. Dziś (12 września) poznaliśmy wyniki sekcji zwłok.

O sprawie pisaliśmy w weekend (zobacz: Tragiczny finał poszukiwań 16-latka z Wrocławia. Wyszedł z domu do sklepu i ślad po nim zaginął).

Przypomnijmy: 16-letni Sebastian w poniedziałek 4 września zaginął we Wrocławiu. Ok. godz. 22.30 wyszedł z domu przy ul. Zaporoskiej i od tej pory rodzina nie miała z nim kontaktu. Szukała go policja, a w internecie pojawiły się ogłoszenia o zaginięciu. W weekend policja poinformowała, że zostało znalezione ciało chłopca.

Jak nam powiedziała Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zwłoki Sebastiana zostały odkryte w piątek 8 września w jednym z apartamentów na Starym Mieście.

Wyniki sekcji zwłok zaginionego 16-latka z Wrocławia

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Stare Miasto, która we wtorek 12 września podała wyniki sekcji zwłok Sebastiana.

– Sekcja została przeprowadzona we wtorek. Wciąż jednak nie wiemy, co było przyczyną śmierci Sebastiana. Nie ujawniono żadnych obrażeń na jego ciele, które mogłyby przyczynić się do jego śmierci. Nie ujawniono też śladów krępowania, o których mówiła w mediach rodzina chłopaka. Śledztwo trwa, więcej informacji na razie nie mogę podać. Czekamy na wyniki badań toksykologicznych – mówi prokurator Anna Placzek-Grzelak z Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu.

Wyniki badań toksykologicznych będą znane za kilka tygodni.