wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Tor wyścigów konnych: Sensacja na otwarcie sezonu na Partynicach

Otwarcie sezonu 2021 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice, fot. Agata Władyczka

Niepokonana w poprzednim sezonie na Partynicach Cosmic Magic, doznała sensacyjnej porażki w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego , którą łatwo wygrał One Way Ticket.

Reklama

Cosmic Magic z dżokejem Josefem Bartosem początkowo galopowała na czele stawki, na zmianę z Turionem (pod Janem Odlozilem), ale żaden z jeźdźców nie kwapił się z podyktowaniem mocniejszego tempa.

Po rowie z wodą konie przyspieszyły, na przeszkodzie wodnej problemy miała Cosmic Magic i trochę straciła. Tymczasem na prowadzenie wyszedł One Way Ticket pod Pavlem Slozilem i zaczął zyskiwać przewagę. W ślad za nim ruszyła Apas Rocka (dżokej Marek Stromsky), ale nie była w stanie zbliżyć się do rywala, a dość ciężko galopująca Cosmic Magic zdołała wyjść tylko na trzecie miejsce. Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski, właścicielami – Joanna i Jarosław Zalewscy oraz Silvio Staub.

Pierwsze gonitwy w sezonie

Pierwszą gonitwę dnia - z płotami dla debiutantów - wygrała nieoczekiwanie Biddy  Brady dosiadana przez Pavla Peprnę.

Gloster, na którym jechał jego trener Petro Nakoniechnyi i Yennefer pod Kamilem Grzybowskim stoczyły walkę o zwycięstwo w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni III grupy. Zwyciężył Gloster.

Drugą gonitwę z płotami, tym razem dla koni już w tej specjalności doświadczonych, wygrał Tech Jury dosiadany przez Jana Faltejska.

Serię A gonitwy dla debiutujących trzylatków wygrała z ogromną łatwością i przewagą Kurierka dosiadana przez Natalię Hendzel.

Pierwsza gonitwa z przeszkodami zgromadziła na starcie 14 koni. Zwyciężyła Slivka. Trenerem zwyciężczyni jest Radim Bodlak, właścicielem – I.K.Art s.r.o.

W dystans 3200 m gonitwy płaskiej II grupy dla 4-letnich i starszych koni ruszyło 11 uczestników. Jako pierwsza celownik minęła Daralara pod Martinem Srnecem.

Stawkę debiutujących trzylatków w serii B poprowadziła Trimo Girl pod Konradem Mazurem.

Zamykającą inauguracyjny mityng gonitwę z przeszkodami dla czterolatków wygrał Sophist pod Janem Odlozilem.

Wtwk/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama