wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend we Wrocławiu [22-24 grudnia]
Kobieta na wrocławskim jarmarku / zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Kobieta na wrocławskim jarmarku / zdjęcie ilustracyjne

W nadchodzący weekend większość z nas spędzi czas na przygotowaniach do Wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Jeśli jednak znajdziecie chwilę wolnego, sprawdziliśmy co w tych dniach dzieje się we Wrocławiu. W piątek na placu Solnym zaparkuje ciężarówka pełna słodkości i interaktywnych gier, a w sobotę koszykarze Śląska zagrają ostatni domowy mecz w tym roku.

Reklama

Piątek, 22 grudnia

Ciężarówka pełna słodyczy na placu Solnym

Interaktywny pojazd Wawel Truck wybrał się w kolejną trasę po Polsce, by w słodkim stylu wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój. Na liście miast nie brakuje Wrocławia – ciężarówka pełna gier i słodyczy zaparkuje na placu Solnym w ten piątek, 22 grudnia. Wstęp i atrakcje są darmowe, szczegóły tutaj.

 • Godzina: 15:00-19:00

Świąteczny muzyczny tramwaj MPK

W piątek (22 grudnia) w linii nr 19 młodzi, utalentowani artyści z Teatru Dialogu: Wiktoria Zjawiony, Szymon Majkrzak i Karolina Bronkowska zabiorą Was w niezapomnianą podróż muzyczną. Przygotujcie się na pełne emocji i magii chwile, które z pewnością wypełnią serce świątecznym ciepłem. Trasę tramwaju można zobaczyć tutaj.

 • Godzina: 17:00-20:00

Koncert Świąteczny przy blasku tysiąca świec

Koncert pełen znanych utworów świątecznych, którym towarzyszyć będzie blask setek świec. Usłyszymy m.in. świąteczne klasyki: Last Christmas, Santa Claus is coming to town, It’s beginning to look like Christmas, Jingle Bells, Marry, did you know i wiele innych.

Utwory wykonane będą przez trio smyczkowe w akompaniamencie fortepianu i wokalu. Miejsce koncertu – Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów to jedna z barokowych perełek wśród wrocławskich wnętrz. Oderwij się od świątecznego zgiełku i daj się porwać magii muzyki przy świecach! Wstęp płatny, bilety można kupić tutaj.

 • Godzina: 19:00

Sobota, 23 grudnia

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa dłużej niż w zeszłym roku, bo aż do 7 stycznia 2024 roku (włącznie z nocą sylwestrową i Świętem Trzech Króli). Jak zawsze, w Rynku i jego okolicach wystawione zostały kolorowe ozdoby i mnóstwo straganów ze świątecznymi przysmakami.

 • Stoiska są czynne w godz. 10:00-21:00; uwaga! 24 i 25 grudnia stoiska będą nieczynne

Garden of Lights – Dzika Afryka

W „Dzikiej Afryce”, czyli Ogrodzie Świateł – Garden of Lights we wrocławskim zoo można podziwiać rozświetlone żyrafy, lwy czy małpy, czyli najbardziej rozpoznawalne gatunki zwierząt tego kontynentu. Ambasadorami multimedialnego projektu są pingwiny przylądkowe, którym przy okazji zwiedzania wystawy można pomóc. 

 • Godzina: ogród: 17:00-21:00, kasa: 16:45-20:30; uwaga! 24 grudnia ogród będzie nieczynny

Orlen Basket Liga: WKS Śląsk Wrocław – Trefl Sopot

Tuż przed świętami w Hali Orbita WKS Śląsk Wrocław zmierzy się z Treflem Sopot. Będzie to ostatni domowy mecz WKS-u w 2023 roku. Nie może Was tam zabraknąć, zespół potrzebuje wsparcia! Bilety są jeszcze dostępne, można je kupić tutaj.

 • Godzina: 17:30

Niedziela, 24 grudnia

Pokazy iluminacji świątecznej na Pergoli

Tej zimy Pergola przy Hali Stulecia została oświetlona setkami lampek, które mienią się w rytmie świątecznych melodii. Ulubione miejsce spacerów wrocławian tym razem pozwoli poczuć klimat nadchodzących świąt. Pokazy odbywają się codziennie od godz. 16:00 do 22:00, co 20 minut. Po wigilijnej kolacji zachęcamy, aby wybrać się tutaj na spacer. Będzie magicznie!

 • Godzina: 16:00-22:00

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl