4. Tłumy w zoo i nie tylko - majówka z rekordową frekwencją
Wrocławskie zoo i dziesiątki tysięcy zwiedzających ZOO Wrocław
Wrocławskie zoo i dziesiątki tysięcy zwiedzających

Wrocławianie i turyści odwiedzający nasze miasto skorzystali z pięknej pogody i podczas majówki tłumnie odwiedzali wrocławskie atrakcje. Ile osób wybrało się do zoo, a ile do Aquaparku i Hydropolis?

Grillowanie, bujanie się w hamaku w ogródku znajomych, spacer po parku, lody, zwiedzanie różnych zakątków miasta i wycieczki poza Wrocław - piękna pogoda sprawiła, że w czasie majówki otworzył się przed nami ocean możliwości! Wielkim powodzeniem cieszyły się także wrocławskie atrakcje: zoo, Aquapark i Hydropolis.

ZOO - o 10 tys. więcej zwiedzających niż w ubiegłoroczną majówkę

Między 1 a 3 maja wrocławski ogród zoologiczny odwiedziło ok. 56 tys. osób. To o 10 tys. więcej niż podczas ubiegłorocznej majówki. Co ciekawe, najwięcej osób – aż 20 tys. – przyszło tam nie w dni świąteczne, a więc 1 i 3 maja, a w czwartek 2 maja.

Wysoka frekwencja była także w sobotę 4 maja (ponad 12 tys. osób) oraz w weekend poprzedzający majówkę, czyli 27-28 kwietnia (w każdy z tych dni zoo zwiedziło prawie 10 tys. osób).

Najmniej zwiedzających (ponad 5 tys. osób) było w niedzielę, kiedy niebo się zachmurzyło i były burze.

– Licząc od soboty 27 kwietnia do niedzieli 5 maja odwiedziło nas ponad 106 tysięcy osób – mówi Weronika Skupin, rzeczniczka prasowa wrocławskiego zoo.

A tak zoo zapraszało na majówkę:

W Hydropolis i Aquaparku także nie brakowało gości

Choć pogoda była piękna i sprzyjała pozostawaniu na świeżym powietrzu, wiele osób wybrało się także do Hydropolis: w długi weekend majowy odwiedziło je 5971 osób.

A co z Aquaparkiem? Między 1 a 5 maja wybrało się tam prawie 35 tys. gości! Najwięcej, bo prawie 7 tys. 300 zrobiło to 3 maja.