4. Co tu się dzieje! Nieprzebrane tłumy na jarmarku
Tłumy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rynku, w kółku po lewej młoda kobieta i mężczyzna z kubeczkami Oleksandr Poliakovsky

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród wrocławian, ale i turystów. W weekend serce miasta oblegają nieprzebrane tłumy. Niektórzy polują na prezenty, które można kupić na licznych straganach, inni wpadli tylko na grzańca czy kasztany. Zobaczcie zdjęcia z wieczornego jarmarku.

Można uwielbiać takie miejsca albo za nimi nie przepadać. Nie zmienia to faktu, że wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy przyciąga - szczególnie w weekendy - tłumy wrocławian i turystów, chcących poczuć już odrobinę magii świąt. Stragany z różnymi produktami - od choinek, regionalnych przysmaków, pierników, po biżuterię, ubrania i zabawki - rozstawione są w Rynku, przy ul. Oławskiej, Szewskiej, Świdnickiej i na pl. Solnym.

Wrocławski zwyczaj nakazuje, że musi być grzane wino w ceramicznych bucikach, łakocie i smakołyki, potrawy na ciepło, ozdoby świąteczne, rękodzieło wszelakie, pamiątki z Wrocławia, produkty z Dolnego Śląska, domek z tarasem na Solnym… Są też atrakcje dla dzieci. Zobaczcie w galerii zdjęcia z piątkowego i sobotniego jarmarku.

Dni i godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie czynny do 7 stycznia. Domki będą otwarte codziennie od godziny 10:00 do 21:00 z wyjątkiem:

• 24 grudnia – nieczynne,
  • 25 grudnia – nieczynne,
  • 26 grudnia – od 13:00,
  • 31 grudnia, Sylwester – niektóre kramy do 17:00, domki z jedzeniem i napojami do 2:00,
  • 1 stycznia – nieczynne.