wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Tegoroczne inwestycje w ramach WBO 2016

fot. ZDiUM Wrocław

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu zakończył przebudowę ulicy Młodnickiego, gdzie położono zupełnie nową nawierzchnię. Ponadto, rozpoczęto prace związane z budową parkingu przy ulicy Zaułek Rogoziński na Różance.

Reklama

Przebudowa ulicy Młodnickiego we Wrocławiu została zrealizowana w ramach projektu nr 774 ze środków Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Inwestycja obejmowała poszerzenie jezdni, wymianę nawierzchni oraz budowę odwodnienia i oświetlenia. Wykonawcą prac była firma Rotomat, a koszt prac wyniósł niespełna 140 tys. zł.

Z pewnością mieszkańcy zyskali teraz możliwość bezpiecznego przejazdu i przejścia ulicą Artura Młodnickiego, która dotychczas była w bardzo złym stanie technicznym, a jej szerokość pozwalała na swobodny przejazd zaledwie jednemu pojazdowi. Taka sytuacja niejednokrotnie opóźniała także czas reakcji służb ratunkowych, w szczególności dużym pojazdom straży pożarnej.

Parking na Różance

To nie koniec tegorocznych inwestycji w miejską infrastrukturę. Swojej realizacji doczekał się także projekt nr 690 zgłoszony w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, który dotyczy budowy parkingu przy ul. Zaułek Rogoziński na Różance. W ramach inwestycji, której wykonawcą jest firma Radpol, na niezagospodarowanym terenie powstanie parking na 49 samochodów, z czego 3 miejsca zostaną przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca wybuduje także fragment chodnika przylegającego do parkingu oraz zagospodaruje około 750 m2 zieleni.

Prace zostaną zakończone 30 kwietnia, a koszt tej inwestycji to nieco ponad 470 tys. zł. Warto nadmienić, że Osiedle Karłowice-Różanka należy do jednych z najliczniejszych pod względem liczby mieszkańców we Wrocławiu. Liczba ogólnodostępych miejsc parkingowych jest niestety nieadekwatna do gęstej zabudowy 10-piętrowych budynków mieszkalnych. Oddana do użytku z końcem kwietnia nowa inwestycja, na pewno przełoży się na poprawę warunków infrastruktury parkingowej w okolicy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama