4. Trwa wymiana liczników prądu w całym Wrocławiu

Firma Tauron Dystrybucja prowadzi we Wrocławiu akcję wymiany liczników prądu ze zdalnym odczytem. Klienci muszą płacić za nowe urządzenia?

Wymianie podlegają inteligentne liczniki ze zdalnym odczytem. We Wrocławiu takie urządzenia ma ponad 360 tys. klientów firmy Tauron Dystrybucja. Pierwsze takie urządzenia zostały zainstalowane u klientów w 2014 roku. Ich ośmioletni okres legalizacji właśnie mija i dlatego spółka wymienia teraz całe partie liczników na nowe.

Do 2031 roku u wszystkich odbiorców energii elektrycznej w Polsce będą pracować takie urządzenia. Tauron Dystrybucji montaże na masową skalę liczników inteligentnych zostały uruchomione w tym roku. W przypadku Wrocławia prowadzona jest już nawet wymiana tych zamontowanych kilka lat temu.

We Wrocławiu w latach 2014 - 2016 zainstalowanych zostało ponad 360 tys. inteligentnych liczników.
Radosław Pobol, prezes Tauron Dystrybucja

Nie płać za wymianę licznika prądu

Klient nie ma żadnych obowiązków związanych z wymianą. Ważne: nie ponosi żadnych kosztów, monterzy nie wystawiają faktur, ani nie wprowadzają zmian do umowy z dystrybutorem prądu.

Jeżeli jest w domu podczas wymiany, albo jeżeli jego obecność jest niezbędna dla umożliwienia dostępu pracownika do licznika, może jedynie złożyć podpis na elektronicznym urządzeniu potwierdzając wymianę.

Bezpieczeństwo klientów: monterzy mają identyfikatory

Wszystkie wymiany prowadzone są przez upoważnionych przedstawicieli Tauron Dystrybucji tj. pracowników spółki lub współpracujących firm. Monterzy posiadają imienne identyfikatory oraz legitymacje.

Tożsamość montera można potwierdzić pod numerami infolinii Tauron Dystrybucja – 32 606 0616, lub pod numerami służącymi do umawiania terminów wymian liczników na terenie Wrocławia - 506 009 215 oraz 506 009 216.

Części klientów, których dane posiada spółka, dostanie powiadomienia sms lub email o planowanej wymianie urządzenia. Powiadomienia te mają wyłącznie charakter informacyjny i nie wymagają żadnych działań lub zgłoszeń po stronie klientów.

Wymiana licznika trwa około 30 minut. W przypadku kiedy licznik znajduje się poza obiektem – np. na klatce schodowej budynku wielorodzinnego, lub na zewnątrz budynku, obecność klienta podczas wymiany nie jest konieczna.

Tauron - wymiana liczników prądu w całym Wrocławiu

Obecnie wymiany we Wrocławiu realizowane są na osiedlach:

• Bartoszowice,
  • Gądów Mały,
  • Grabiszyn,
  • Karłowice,
  • Kozanów,
  • Kuźniki,
  • Leśnica,
  • Maślice,
  • Muchobór Mały,
  • Muchobór Wielki,
  • Nowy Dwór,
  • Pilczyce,
  • Plac Grunwaldzki,
  • Popowice,
  • Radwanowice,
  • Stabłowice,
  • Strachowice,
  • Wysoka,
  • Zakrzów,
  • Żerniki.

W sumie w 2023 roku na terenie Wrocławia wymieniono już ponad 80 tysięcy liczników na nowe. Do wymiany w tym roku planowanych jest jeszcze około 50 tysięcy. Wymiany będą kontynuowane również w roku 2024.

Informacje na temat liczników ze zdalnym odczytem oraz samych wymian klienci mogą uzyskać na stronie Tauron Dystrybucja

Źródło: materiały prasowe