wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Tatar Bar w Hali Świebodzki. Nowa miejscówka
Tatar na talerzu fot. Tatar Bar
Tatar na talerzu

W Hali Świebodzki przy pl. Orląt Lwowskich niedawno pojawił się nowy koncept kulinarny – Tatar Bar. Jak sama jego nazwa wskazuje, zamówicie tutaj popularną przystawkę z lat 90. Do wyboru jest zarówno tatar klasyczny z mięsem wołowym, jak i w kilku bardziej zwariowanych wersjach.

Reklama

Nowości kulinarne w Hali Świebodzki

Hala Świebodzki to popularne miejsce w centrum Wrocławia, gdzie znajdziemy koncepty kulinarne serwujące dania z różnych stron świata – m.in. z kuchni włoskiej, tajskiej czy meksykańskiej. Niedawno dołączył do nich Tatar Bar, w którym czekają na Was różne wersje popularnej polskiej przystawki z lat 90.

  • Adres: plac Orląt Lwowskich 20B

Galeria zdjęć

W menu m.in. „Solpol” – czyli prawie klasyczny tatar po wrocławsku na brioszce z pomidorem i świeżo tartym chrzanem oraz „Oops I Did It Again” – tatar z łososia ze świeżym ogórkiem piklowanym i burakami, z różowym sosem, koperkiem i opalaną cytryną. Pełne menu można zobaczyć na facebooku Tatar Baru

Solpol jest genialny w swojej prostocie, ponieważ całą kompozycję przykrywa świeżo tarty chrzan, dzięki czemu każdy kęs jest jak nowy, bo ostrość chrzanu czyści nam kubki smakowe. Polecamy też Made in Asia, bo w latach 90. wszystko było made in china, a my jednak teraz czerpiemy kulinarnie z tamtych krajów. Ten tatar ma elementy ramen czy nawet kuchni koreańskiej i już się stał naszym hitem sprzedażowym, bo ludzie lubią być zaskakiwani w tę stronę. Dodatkowo, mięso tatara świetnie komponuje się ze słodko-słono-kwaśnymi kombinacjami.
Tatar Bar

A Wy jakie restauracje i kawiarnie polecacie w naszym mieście? Piszcie na adres redakcja(at)araw.pl. Chętnie opowiemy też o nowych miejscówkach. Portal wroclaw.pl wspiera lokalne biznesy.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl