4. Taki był kiedyś Wrocław. Sporo zniknęło z mapy miasta [GALERIA PEJZAŻY I ZDJĘĆ]
Tereny Hali Stulecia z Zeppelinem fotopolska.eu
Tereny Hali Stulecia z Zeppelinem

Wszystko się zmienia i podobne zmiany dotykają również Wrocławia. Miasta z bardzo długą tradycją kształtowaną przez wpływy różnych krajów i zdarzeń. Jak to ostatnie, skracające Wrocław o głowę. II wojna światowa spowodowała znaczne zniszczenia i straty. Buszując w starych zdjęciach z niedowierzaniem odkrywamy zachwycające miejsca, które kiedyś stanowiły o potędze naszego miasta, a dzisiaj zostały po nich tylko ślady w archiwach. Zobacz galerię archiwalnych zdjęć, rycin i pejzaży miejsc dawnego Wrocławia.

Patrząc na archiwalne zdjęcia możemy docenić jeszcze bardziej to co zostało we Wrocławiu ocalone z działań wojennych. Trzeba przyznać jednak, że miasto w przedwojennym wydaniu musiało być wyjątkowo piękne.

W zestawieniu przygotowaliśmy miejsca z Wrocławia, które bezpowrotnie zniknęły.