4. Dziś pokaz mody Gosi Baczyńskiej na placu Solnym (ZA DARMO)

Olga Tokarczuk odbierała Literacką Nagrodę Nobla w sukni jej projektu. Jej kreacje noszą gwiazdy muzyki i filmu (Małgorzata Kożuchowska obłędnie wygląda w jej sukienkach) a sama księżna Walii – Kate Middleton założyła jej sukienkę w czasie wizyty w Polsce! 29 sierpnia 2023 roku o godzinie 20:00 na placu Solnym we Wrocławiu odbędzie się̨ wyjątkowe wydarzenie – pokaz zamykający rok jubileuszowy 25-lecia pracy twórczej Gosi Baczyńskiej, która od lat związana jest z Wrocławiem.

W wydarzeniu weźmie udział między innymi dziennikarz TVN Olivier Janiak (w roli prowadzącego), a gościem specjalnym będzie aktor i piosenkarz Maciej Musiałowski, który po pokazie wystąpi ze swoim kameralnym recitalem.

Gosia Baczyńska - pokaz mody we Wrocławiu. Artystka w stolicy Dolnego Śląska stawiała pierwsze kroki

Gosia Baczyńska, studiowała na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Ceramiki i Szkła. Stąd też ceramika w sercu artystki gości już od lat, czego wynikiem jest kolekcja MY WAY, zaprojektowana dla Paradyż właśnie przez Gosię Baczyńską (pokaz artystki jest jednym z elementów trasy mobilnego Paradyż Home).

Od czasu swojego debiutu artystka zaprojektowała ponad 50 kolekcji, które prezentowała zarówno w Polsce jak i poza jej granicami np. w Paryżu, w trakcie Paris Fashion Week. W zeszłym roku wspaniałym spektaklem operowo-modowym Aria Di Potenza rozpoczęła inaugurację 25-lecia swojej pracy twórczej
piszą organizatorzy wrocławskiego wydarzenia

Gosia Baczyńska - pokaz mody we Wrocławiu: po raz drugi

Wtorkowy pokaz jest powrotem do przeszłości: w roku 2000 Gosia Baczyńska pokazała swoją kolekcję na rynku wrocławskim i od razu szturmem zdobyła serca widowni. Pokaz ten też prowadził Olivier Janiak, już wtedy przyjaciel artystki.

- Ten pokaz był jednocześnie zakończeniem wrocławskiego etapu pracy projektantki, a rozpoczął jej intensywną, nieustającą obecność na wybiegach i salonach nie tylko Warszawy, ale i całego świata – informują organizatorzy pokazu i dodają:

- Gdzie zatem mógłby odbyć się pokaz zamykający obchody roku jubileuszowego artystki, jeśli nie we Wrocławiu w otoczeniu najbliższych przyjaciół zarówno projektantki, jak i Ceramiki Paradyż, która jest partnerem oraz organizatorem tego wydarzenia. Gosia Baczyńska od wielu lat współpracuje z marką i zaprojektowała dla niej już 7 kolekcji ceramiki.

Gosia Baczyńska - pokaz mody we Wrocławiu: za darmo, dla wszystkich wrocławian

Pokaz odbędzie się na placu Solnym, a poza zaproszonymi osobami z mediów, świata kultury i rozrywki, widzami będą wszyscy chętni mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia.

- Gdy wspominam ten pierwszy pokaz, myślę o nim z pewną czułością. Byłam młoda i głodna wyzwań, po skończonych studiach artystycznych i przede wszystkim odważna - w końcu zorganizowałam pokaz na wrocławskim rynku. Już wtedy udowadniałam sobie i innym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoim entuzjazmem zaraziłam swoich przyjaciół i rodzinę, dzięki nim między innymi udało się wtedy stworzyć coś wyjątkowego – mówi projektantka, Gosia Baczyńska i dodaje:

- Nadal jestem tak samo niepokorna i odważna. Moda to wymagająca dziedzina sztuki, ale myśląc o pierwszym pokazie, ostatnim spektaklu operowym i tym nadchodzącym na placu Solnym, jestem przekonana, że moja droga jako artystki jest pełna i wyjątkowa.

Gosia Baczyńska - pokaz mody we Wrocławiu. Gdzie, kiedy, o której

Pokaz odbędzie się na placu Solnym, 29.08.2023 o godzinie 20:00. Po pokazie wystąpi Maciej Musiałowski z kameralnym recitalem. Pokaz artystki rozpoczyna dwutygodniową obecność mobilnego showroomu Paradyż Home na wrocławskim placu Solnym.

Źródło: materiały organizatorów