3. Wiadomości z regionu
  4. III Majówka Przemysłowa na Dolnym Śląsku. Sprawdź atrakcje!

Przemysłowa Majówka trwa do 5 maja. Poznajcie dzięki niej cenne obiekty związane z przemysłem z Dolnego Śląska: w Jaworzynie Śląskiej warsztat dla pociągów, w Dzierżoniowie spacer po młynie z przewodnikiem, który kiedyś tu pracował, a w Piotrowicach Śląskich – iście sielski odpoczynek na łonie natury..

Przemysłową Majówkę już po raz trzeci organizuje Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Celem Fundacji jest piecza nad charakterystycznymi dla Śląska obiektami techniki.

W naszym regionie są trzy takie muzea: w Jaworzynie Śląskiej, Dzierżoniowie i Piotrowicach Śląskich. To do ich zwiedzania zachęca autobus na Oławskiej.

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Organizatorzy zapraszają w godzinach 10.00–18.00 na wizytę i w muzeum, i w warsztacie kolejowym. Będą też przejazdy zabytkowym taborem po bocznicy kolejowej – co godzinę, z tym że pierwszy przejazd o godz. 12.00 – oraz piknik z kuchnią regionalną i kiermasz.

Bilet normalny 32 zł, ulgowy 24 zł.

Powiększ obraz: <p>Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej</p> Materiały prasowe
Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Młyn Hilberta w Dzierżoniowie

Jak wygląda cały ciąg technologiczny produkcji kasz, mąk i otrębów, opowiada przewodnik, który niegdyś pracował w młynie.

Zwiedzanie, wyłącznie z przewodnikiem, organizowane jest w godzinach 10.00–18.00. Początek o każdej pełnej godzinie.

Bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł.

Powiększ obraz: <p>Młyn Hilberta w Dzierżoniowie</p> Materiały prasowe
Młyn Hilberta w Dzierżoniowie

Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich

Muzeum mieści się na terenie renesansowego pałacu, a wokół natura, cisza i spokój. Przewodnik czeka na grupę o każdej pełnej godzinie między 11.00 a 17.00.

Bilet normalny 20 zł, ulgowy 12 zł.

Powiększ obraz: <p>Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich</p> Materiały prasowe
Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich