wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Świętujemy niepodległość [11 listopada we Wrocławiu]

Radosna Parada Niepodległości, występ Orkiestry Policyjnej KWP, optymistyczne transparenty i śpiewy – 11 listopada świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku będziemy obchodzić 98. rocznicę tego wydarzenia. 

Reklama

Radosna Parada Niepodległości przejdzie przez centrum Wrocławia – marszałek Piłsudski zasiądzie w bryczce, a maszerować będą za nim uczniowie wrocławskich szkół w przebraniach i z transparentami. Każdy może przyłączyć się do parady i świętować. Oprócz wspólnego marszu z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, na uczestników czekać będą atrakcje: miasteczko harcerskie na pl. Wolności oraz wernisaż wystawy prac uczniów w kościele garnizonowym.

Od kilkunastu lat 11 listopada wrocławianie całymi rodzinami spotykają się w centrum miasta, by oddać hołd bohaterom walk o odzyskanie niepodległości oraz wziąć udział we wspólnej Radosnej Paradzie Niepodległości. W tym roku Parada Niepodległości wyruszy z Rynku o godz. 12.30. Trasa Parady będzie następujaca: Rynek – ul. E. Gepperta, ul. Kazimierza Wielkiego – plac Dominikański - ul. Piotra Skargi – ul. Teatralna – plac Teatralny – ul. Heleny Modrzejewskiej – plac Wolności.

Na widowisko plenerowe "Droga do niepodległości 1918", w którym wezmą udział uczniowie  IX Liceum Ogólnokształcącego Im. Juliusza Słowackiego i X wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego Im. Stefanii Sempołowskiej, Grupa Rekonstrukcji  Historycznej  „Festung Breslau” i statyści, zaprasza Społeczne Mobilne Muzeum Militarne przy ul. Pełczyńskiej we Wrocławiu.

Na rodzinne Święto Niepodległości zaprasza CK Agora na wrocławskiej Różance, na Torze Niskie Łąki rozegrany zostanie Rajd Niepodległości, a miłośnicy biegania i kibice mogą wybrać się na „Bieg z wąsem” na Stadion Olimpijski.

W Hali Stulecia zaplanowano Koncertowy Dzień Niepodległości – wystąpią polskie wokalistki:  Halinka Młynkowa, Ania Rusowicz, Marcelina, Ania Brachaczek, Ania Witczak, Kasia Malejonek i Gonix oraz zespół Maleo Reggae Rockers i Arka Noego.

W Święto Niepodległości można wybrać się też do Kolegium Europy Wschodniej na wykład prof. Jerzego Zdrady i na recital fortepianowy Kiriła Keduka.

 

11 listopada Święto Niepodległości – wydarzenia we Wrocławiu

Koncert / Eventy / W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Happeningi / Dla rodziców
Termin 11 listopada 2016 00:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Zobacz jak we Wrocławiu świętuje się niepodległość

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama