wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Święconka dla podopiecznych wrocławskiej Caritas

Fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Święcimy jajka, wędliny, chleb, przyprawy oraz wypieki. Wszystko to trafia na wielkanocny stół. Trzystu najuboższych podopiecznych łaźni i jadłodajni wrocławskiej Caritas otrzymało w Wielką Sobotę „święconkę” na swoje świąteczne śniadanie. Dary pobłogosławił arcybiskup Józef Kupny.

Reklama

1500 kg różnego rodzaju produktów spożywczych zapakowali wolontariusze w ramach wolontariatu pracowniczego. Arcybiskup Józef Kupny pobłogosławił świąteczne potrawy oraz wręczył trzystu najuboższym podopiecznym łaźni i jadłodajni prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

– W paczkach nasi podopieczni znajdą wielkanocną babkę, świąteczne wędliny, serki, żurek, cukier i bochenek świeżego chleba – wyliczył Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni i łaźni Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Dary zostały kupione dzięki życzliwości ofiarodawców. Część pozyskano z Banku Żywności.

– Święta są dla mnie okazją, żeby złożyć wam najserdeczniejsze życzenia. Święta Wielkanocne może nie mają takiej oprawy, jak Święta Bożego Narodzenia, ale są to najważniejsze święta chrześcijańskie. W tym czasie adorujemy krzyż Chrystusa, żeby potem cieszyć się Jego zmartwychwstaniem. Dlatego też w te szczególne dni chcę wam życzyć doświadczenia Bożej obecności w waszym życiu. Niech Bóg będzie waszą radością i święta Zmartwychwstania będą dla was świętami radosnym i spokojnymi. Tego z całego serca wszystkim wam życzę – powiedział do zebranych arcybiskup Józef Kupny.

Fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

– Organizujemy wielkanocne paczki świąteczne nie tylko dlatego żeby ci ludzie otrzymali kawałeczek święconki, czegoś lepszego na stół świąteczny, ale przede wszystkim z poczucia miłości do Chrystusa. Pragniemy tym darem dzielić się z potrzebującymi – dodał ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.

mat. prasowe Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama