wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Nie przegap! Światowy Dzień Dziergania w parku Staromiejskim już 10 czerwca
Zbliżenie na kobiece dłonie, które trzymają brązowe druty z turkusową robótką z wełny rawpixel.com/freepik
Zbliżenie na kobiece dłonie, które trzymają brązowe druty z turkusową robótką z wełny

Dziewiarstwo powraca do łask i coraz więcej osób spędza wolny czas z drutami i włóczką w rękach. Miłośnicy robótek będą świętować podczas Światowego Dnia Dziergania w miejscach publicznych, który przypada 10 czerwca. Wydarzenie jest bezpłatne i może uczestniczyć w nim każdy. Wrocławskie dziewiarki zapraszają: – Dołączcie do nas!

Reklama

Robienie na drutach stało się dla wielu osób formą terapii relaksacyjnej. Rytmiczne powtarzanie czynności ma zbawiennie wpływać na układ nerwowy. Nic więc dziwnego, że drutoterapia staje się coraz modniejsza.

We Wrocławiu powstają grupy, które spotykają się w kawiarniach i wymieniają wzorami i poradami. Niedawno otwarto Przestrzeń Między Drutami przy ul. Sienkiewicza 26, gdzie nie tylko kupi się produkty najwyższej jakości, ale można skorzystać z podpowiedzi, od czego zacząć przygodę z drutami i włóczkami.

Światowy Dzień Dziergania w miejscach publicznych

W tym roku Światowy Dzień Dziergania w miejscach publicznych przypada na 10 czerwca (sobota) i jest świętowany na całym świecie. We Wrocławiu dziewiarka Dagna Zielińska organizuje wydarzenie w parku Staromiejskim w godz. 12-16.

– Wydarzenie jest bezpłatne i może uczestniczyć w nim każdy. Wystarczy mieć ze sobą jakiś koc lub coś do siedzenia, przekąski i wodę. Oczywiście warto wziąć ze sobą swoją robótkę. To wydarzenie kierowane jest nie tylko do osób robiących na drutach, ale również do osób, które szydełkują, haftują, wyszywają – każdy może wziąć w tym udział – zachęca Dagna Zielińska.

Zaplanowano także konkursy, gry i zabawy z nagrodami. Informacje można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku: Światowy Dzień Dziergania w miejscach publicznych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl