wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Stypendia artystyczne Prezydenta Wrocławia przyznane

Stypendyści prezydenta Wrocławia

– Dzieci są najjaśniejszą stroną świata, a jeśli pogłębiają wrażliwość i pracują nad charakterem to najpiękniejsza sprawa – przyznał prezydent Rafał Dutkiewicz podczas wręczenia dyplomów stypendialnych dla uczniów i studentów. W tym roku stypendia prezydenta Wrocławia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży przyznano po raz 20. Z rąk prezydenta oraz Jacka Sutryka, dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia dyplomy w sali wielkiej Ratusza odebrało 155 przyszłych artystów w czterech dziedzinach.

Reklama

W czwartek wręczono dyplomy dla 90 stypendystów muzycznych, 31 plastycznych, 27 teatralnych i 7 taneczno-baletowych. Na stypendia w 2016 roku zostało przeznaczone 300 tysięcy złotych.

Na rozpoczynający się rok szkolny i akademicki złożonych zostało 209 wniosków stypendialnych (125 muzycznych, 34 plastycznych, 27 teatralnych, 23 tanecznych). 

Uczniowie i studenci otrzymają wsparcie prezydenta Wrocławia w postaci:

  • stypendia całoroczne dla uczniów – w wysokości 300 zł miesięcznie
  • stypendia całoroczne dla studentów – w wysokości 400 zł miesięcznie
  • stypendia całoroczne na studia zagraniczne w wysokości 600 zł miesięcznie
  • stypendia jednorazowe w kwotach od 600 do 3000 zł

Pełną listę stypendystów prezydenta Wrocławia znajdziecie w Stypendia artystyczne.

Prezydent Rafał Dutkiewicz ze stypendystką, pianistką Aleksandrą Czajką

Spotkanie prezydenta ze stypendystami, tradycyjnie już, zakończył koncert. Zagrały m.in. gitarzystka Nel Maślanka, akordeonista Jakub Gąsior i flecistka Marta Dzięcioł.

O utalentowanych wrocławskich stypendystach, m.in. o Nel Maślance, Ewie Kasprzak i siostrach Czajka przeczytacie także w tekście Jacy są stypendyści prezydenta Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama