wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Studia MBA dla samorządowców. Rozpoczęła się rekrutacja

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. fot materiały prasowe

Ruszyła rekrutacja na studia dla samorządowców MBA in Community Management firmowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Zajęcia będą prowadzone także we Wrocławiu.

Reklama

Master of Business Administration in Community Management to kierunek stworzony w 2018 roku przez Krakowską Szkołę Biznesu UEK oraz Instytut Heweliusza. To jedyny taki profil studiów w kraju. Połączono w nim świat samorządu i nauki zarządzania.

Uczestnicy programu zapoznają się z konkretnymi przykładami i niestandardowym podejściem do nowych wyzwań sektora, który stał się w Polsce w ostatnich dekadach jednym z najważniejszych i zarazem coraz bardziej profesjonalnie zarządzanym. Po sukcesie studiów w Krakowie, we Wrocławiu i w Tychach, ruszają kolejne ich edycje.

- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to uczelnia podchodząca do edukacji menedżerskiej całościowo. Współpraca z biznesem jest dla nas naturalna, ale profesjonalizacja samorządów i samorządowych jednostek staje się dziś równie ważna. W czasach kryzysowych, w szybko zmieniającym się otoczeniu, wiedza i kontakt z najlepszymi ekspertami i praktykami jest szczególną wartością. Cieszymy się, że samorządy wiedzą, że inwestycja w kapitał ludzki jest kluczowa dla stabilnego i długotrwałego rozwoju - mówi dr Piotr Sedlak, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK. - Cieszymy się również z tego, że uczestniczący w naszych programach samorządowcy to już świetni specjaliści, którzy tak profesjonalnie podchodzą do swojego rozwoju zawodowego - dodaje.

Specjaliści od strategii

Wykładowcami są teoretycy i praktycy samorządu, naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu SWPS, byli samorządowcy i politycy oraz osoby tworzące strategie dla polskich miast i województw. Co ważne, samorządowcy czerpią z najlepszych praktyk nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Przykładowo wykłady dot. globalnych wyzwań stojących przed samorządami m.in. związanymi ze zmianami klimatu prowadzi Dyrektor Generalny UN Global Compact w Polsce Kamil Wyszkowski.

Rekrutacja nowych grup w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu i w Katowicach już ruszyła.

Uczestnictwo w tych studiach pozwala zdobyć nowe kwalifikacje, poszerzyć horyzonty,  zrozumieć prawidłowości, mające wpływ na funkcjonowanie miasta, powiatu czy województwa. Te nowe kompetencje dadzą efekt w postaci lepszej jakości zarządzania w samorządzie, to zaś przełoży się na bardziej efektywny rozwój naszych regionów.

Krakowska Szkoła Biznesu od 30 lat prowadzi studia podyplomowe oraz programy MBA. Jej partnerami są m.in. St. Gallen Business School ze Szwajcarii, Ecole de Management de Normandie Business School z Francji, Clark University, Suffolk University Sawyer School of Business, Roosevelt University Heller College of Business, Grand Valley State University z USA, University of Johannesburg, Stockholm University School of Business.

Nowa edycja studiów MBA in CM będzie zorganizowana w formie dwudniowych zjazdów weekendowych podczas dwóch semestrów. Absolwenci programu MBA nabędą uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Patronat nad MBA in Community Management objął Związek Miast Polskich.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl