4. Strzelnice przechodzą oblężenie. Gdzie we Wrocławiu nauczymy się strzelać? Ile kosztuje szkolenie?

Mateusz Lubański,

Coraz więcej osób decyduje się na szkolenie z obsługi broni palnej Pixabay
Coraz więcej osób decyduje się na szkolenie z obsługi broni palnej

W ostatnich tygodniach wrocławskie strzelnice cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska coraz chętniej korzystają z usług doświadczonych instruktorów i uczą się podstaw obsługi broni palnej. Sprawdźcie, gdzie we Wrocławiu nauczymy się strzelać i ile to kosztuje.

We Wrocławiu znajduje się kilka strzelnic, które oferują kompleksowe szkolenia i dostęp do wielu rodzajów broni. Chętni wybierają zarówno jednorazowe pakiety, jak i całe szkolenia, które obejmują nie tylko samo strzelanie, ale również instruktaż ze składania i rozkładania broni, jej konserwacji i eksploatacji.

Rzeczywiście, ostatnio dużo więcej osób chce się nauczyć strzelać. Wielu chętnych wybiera jednorazowe pakiety, żeby tylko zobaczyć, na czym to strzelanie polega. Zainteresowanie jest dużo większe niż w poprzednich miesiącach
Maciej Iwaszkiewicz, strzelnica COLT

Jak informuje na swoim Facebooku Braterstwo.eu, czyli Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie, wzrosła również chęć nabywania wiedzy teoretycznej. Prowadzone przez stowarzyszenie statystyki potwierdzają, że ma to związek z rosyjską agresją na Ukrainę. Liczba rozwiązywanych próbnych egzaminów znacząco wzrosła.

Od kilku dni notujemy rekordowe zainteresowanie naszym automatycznym, darmowym systemem do nauki zagadnień teoretycznych związanych ze strzelaniem: regulaminów, wymogów, przepisów
czytamy na Facebooku

Strzelnice we Wrocławiu. COLT Wrocław

Kwidzyńska 4/budynek 21+48 667 727 024

Strzelnica COLT mieści się przy ul. Kwidzyńskiej 4 i czynna jest od wtorku do niedzieli. Jednorazowe wpisowe dla osób rozpoczynających przygodę ze strzelaniem wynosi 100 zł, natomiast osoby posiadające licencję PZSS muszą uiścić opłatę w wysokości 300 zł. Roczna składka członkowska wynosi 500 zł. Wpisowe gwarantuje brak konieczności wcześniejszego umawiania się, brak opłat za opiekę instruktora i bezpłatne tarcze.

Ceny nabojów różnią się w zależności od rodzaju broni – od 50 zł za 50 sztuk amunicji do 60 zł za 20 sztuk.

COLT oferuje także pakiety szkoleniowe, vouchery prezentowe i ofertę na imprezy zorganizowane. Przykładowo szkolenie „Poznaj strzelectwo” zawiera 30 strzałów (po 10 z trzech różnych rodzajów broni) i kosztuje 99 zł.

Rezerwacji dokonuje się telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej.

Strzelnice we Wrocławiu. WarZone Wrocław

Sztabowa 32+48 731 027 577

Strzelnica WarZone znajduje się na terenie jednostki wojskowej przy ul. Sztabowej 32 i jest czynna od wtorku do niedzieli. Opłata wejściowa, która obowiązuje każdą osobę strzelającą, wynosi 25 zł i obejmuje stanowisko bez limitu czasu, tarcze i opiekę instruktora. Ponadto, osoby będące pierwszy raz na strzelnicy mogą liczyć na szkolenie z zasad bezpieczeństwa i podstaw obsługi broni.

Dodatkowe opłaty dotyczą broni i nabojów – od 30 zł za 10 strzałów pistoletem, który wybieramy spośród kilkunastu modelu, po 60 zł za 5 strzałów legendarnym karabinem snajperskim SWDS Dragunow.

Strzelnica oferuje również vouchery prezentowe, a także szkolenia do patentu strzeleckiego Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, do egzaminu na pozwolenie kolekcjonerskie lub dopuszczenie do pracy z bronią i wiele innych.

Rezerwacji dokonuje się telefonicznie lub za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza. Jak informują przedstawiciele strzelnicy WarZone, szacunkowy wzrost zainteresowania jej usługami wynosi nawet kilkaset procent.

Strzelnica Sportowa LOK Miasta Wrocławia

Świdnicka 28 (broń pneumatyczna)Skwierzyńska 1-7 (broń palna)+48 603 529 233

Strzelnica dostępna wyłącznie dla członków Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju VIS Wrocław. Przystąpienie do klubu wymaga wypełnienia deklaracji członkowskiej i opłacenia wpisowego w wysokości 100 zł za jednorazowe wejście lub 240 zł za rok przynależności.

Dodatkowe opłaty zależą od opłacenia składki rocznej, która gwarantuje zarówno tańszą amunicję, jak i bezpłatne korzystanie ze stanowiska. W innym przypadku zapłacimy za nie 20 zł za każdą godzinę.

Klub Strzelecki LOK VIS Wrocław organizuje również pikniki i spotkania integracyjne – udział w tego typu imprezach zazwyczaj kosztuje około 40-60 zł.

Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem strony internetowej.

Strzelnica WKS Śląsk Wrocław

Świątnicka 36+48 784 637 555

Z obiektów przy ul. Świątnickiej 36 mogą korzystać członkowie klubu WKS Śląsk. Koszt składki różni się między innymi w zależności od wieku – dla członka wspierającego wynosi 520 zł rocznie, dla zawodnika powyżej 23-go roku życia 500 zł, dla zawodnika w wieku 18-23 lata 450 zł, a dla zawodników niepełnoletnich 400 zł.

Koszt treningu zależy od rodzaju broni, jej ewentualnego posiadania, czy obecności instruktora. Cena pojedynczego treningu to 10 zł dla członka wspierającego.

WKS Śląsk oferuje szkolenia i kursy – za kurs na patent strzelecki Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego trzeba zapłacić 500 zł.

Klub prowadzi również szkolenia dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Z trenerami można się kontaktować przez formularz dostępny na stronie internetowej.

Mapa

Więcej wydarzeń i miejsc z Wrocławia znajdziesz na go.wroclaw.pl | Pobierz dane z Wrocław OpenData