4. WBO: Strefa rekreacyjna i nowe oświetlenie na Partynicach
Ścieżkę pieszo-biegową oświetli ponad 160 lamp Urząd Miasta Wrocławia
Ścieżkę pieszo-biegową oświetli ponad 160 lamp

Duże zmiany czekają Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, na terenie którego pojawi się nie tylko nowa strefa rekreacyjna, ale również oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej w parku linearnym. Obie inwestycje to efekt projektów złożonych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na projekt „PartyNice – strefa rekreacji i zagospodarowanie okolic stawu na terenie WTWK – Partynice” zagłosowało 2525 osób.

Nowa strefa rekreacji powstanie tuż przy stawie w pobliżu toru/fot. Wrocławskie Inwestycje

Nowa strefa rekreacji powstanie tuż przy stawie w pobliżu toru/mat. Wrocławskie Inwestycje

– Na Partynicach jest już Park Linearny. Jest gdzie spacerować, biegać i chodzić z kijkami w atrakcyjnych okolicznościach przyrody. Dzięki Waszym głosom można ćwiczyć na siłowni plenerowej, a już wkrótce Wasze dzieci będą cieszyły się z nowego placu zabaw. To dzięki Wam i WBO – można przeczytać w opisie projektu.

Projekt zakłada powstanie placu z urządzeniami do kalisteniki na 400 mkw., dwóch boisk do gry w bule, dwóch stołów do tenisa stołowego i trzech do gry w szachy. Ponadto, nad stanem pojawią się trzy miejsca do grillowania wraz z wiatami, stojaki rowerowe, ogrodzenie oraz kompleksowa infrastruktura, m.in. kosze na śmieci czy nowe ścieżki.

„Niech stanie się jasność” z 2032 głosami

To nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców Wrocławia i miłośników aktywnego wypoczynku. Ścieżka pieszo-biegowa w parku linearnym na wrocławskich Partynicach zostanie oświetlona. Miasto szykuje przetarg na 163 lampy, które pozwolą korzystać po zmroku z 3,5-kilometrowej trasy, a także ze skweru w okolicy ronda Ojca Pio.

W 2019 roku na projekt „Niech stanie się jasność” głosowało 2032 mieszkańców. Rok później głosów było już 3486, dzięki czemu projekt został zgłoszony do realizacji. Pomysłodawcy zamontowania oświetlenia w parku linearnym na wrocławskich Partynicach zwracali uwagę przede wszystkim na konieczność zwiększenia bezpieczeństwa w tym miejscu, a także umożliwienie korzystania z jego walorów już po zmroku.

– Dzięki detektorom ruchu lampy będą energooszczędne i ekologiczne. Zaświecą się jedynie wtedy, kiedy ktoś będzie w pobliżu. Zostaną zamontowane w taki sposób, żeby nie ingerowały w środowisko naturalne, a światło będzie skierowane w dół, na ścieżkę – powiedział Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Wykonawca na realizację projektu będzie miał 7 miesięcy od podpisania umowy.

Ponad sto zgłoszonych projektów

Rokrocznie inwestycje w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego wzbogacają krajobraz miasta, czego doskonałym przykładem są właśnie Partynice. W marcu 2021 r. na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych zakończono budowę placu zabaw Konikowo. W tym roku zostaną tu zrealizowane dwa kolejne projekty.

Ty też możesz zmieniać swoją okolicę

Projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 można zgłaszać do 14 lutego. Tegoroczna edycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy zgłosili już ponad 100 projektów.