wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Na boisku na Sołtysowicach wkrótce zagramy również po zmroku. Trwa montaż oświetlenia

Paweł Szeremeta,
Trwa montaż oświetlenia na Stadionie Sportowym „Sołtysowice” przy ul. Sołtysowickiej 68 fot. Oleksandr Poliakovsky / Redakcja www.wroclaw.pl
Trwa montaż oświetlenia na Stadionie Sportowym „Sołtysowice” przy ul. Sołtysowickiej 68

Już niedługo ze Stadionu Sportowego „Sołtysowice” przy ul. Sołtysowickiej 68 będzie można korzystać nawet gdy zrobi się ciemno. Obecnie trwa montaż sześciu 14-metrowych słupów, które rozświetlą teren boiska. Inwestycja realizowana jest w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, a nowe lampy powinny rozbłysnąć już w październiku 2022 r.

Reklama

Przy boisku można zauważyć słupy, wykonawca czeka już tylko na oprawy.

Montaż kabli a także ustawienie i poziomowanie słupów zostały już wykonane. Postawiliśmy sześć 14-metrowych masztów, które są już podłączone do sieci
Krzysztof Świercz, Zarząd Inwestycji Miejkich

Ostatnim etapem będzie montaż opraw, które przyjadą do Wrocławia aż z Azji. – Większość prac już za nami. Oprawy będą dopełnieniem inwestycji – dodaje Świercz.

Wieczorne granie na Sołtysowicach jeszcze w 2022 r.

Koszt inwestycji to 212 tys. zł. Realizowana jest ze środków Gminy Wrocław, a została wybrana w głosowaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Przewidywany termin zakończenia prac to październik.

Galeria zdjęć

To dobra informacja dla wszystkich korzystających ze stadionu na Sołtysowicach. Oświetlenie zacznie działać jesienią, dzięki czemu – pomimo krótszych dni – na boisku będzie można spędzić znacznie więcej czasu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl