4. Sprzęt komputerowy dla ukraińskich uczniów trafił do wrocławskich szkół [SZCZEGÓŁY]

Wrocławskie placówki oświatowe otrzymały 1900 tabletów i 300 laptopów w ramach współpracy miasta z UNICEF-em. Ukraińscy uczniowie z oddziałów przygotowawczych będą mogli z nich korzystać podczas lekcji. Sprzęt ułatwi im codzienną naukę, a także komunikację z kolegami w klasie. Zobacz szczegóły.

1900 tabletów i 300 laptopów dla wrocławskich szkół

Dzięki współpracy z UNICEF-em blisko 40 placówek oświatowych otrzymało tablety i laptopy. Będą mogli z nich korzystać uczniowie z Ukrainy, którzy uczęszczają do klas przygotowawczych we wrocławskich szkołach.

To kolejny przykład współpracy Wrocławia z UNICEF-em, który wspomaga rozwój i edukację dzieci z Ukrainy. Jest to dla nas ogromne wsparcie, biorąc pod uwagę, że we wrocławskich szkołach i przedszkolach kształci się obecnie ok. 11 tys. ukraińskich uczniów. W tym, w 76 oddziałach przygotowawczych ponad 1,4 tys.
Marcin Miedziński, Departament Edukacji UM Wrocławia

175 tabletów otrzymało m.in. Liceum Ogólnokształcące nr XV, w którym funkcjonuje 7 oddziałów przygotowawczych (łącznie 175 uczniów).

– Na tabletach uczniowie korzystają m.in. ze słowników oraz robią w nich notatki, które przesyłają sobie później na Teamsa. Służą one im też do czytania lektur w języku ukraińskim i polskim – podkreśla Bogumiła Mandat, dyrektor XV Liceum Ogólnokształcącego. – Co ważne, dzięki temu sprzętowi nauczyciele mogą bardziej indywidualizować pracę z uczniami, co znacznie usprawnia prowadzenie zajęć – dodaje.

UNICEF wspiera wrocławską edukację

Wrocław, w ramach współpracy z UNICEF-em, otrzymał ponad 24,5 mln złotych dotacji. Pieniądze przeznaczane są na działania i projekty pomocowe związane z uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w naszym mieście. Większość z nich została już zrealizowana lub są w trakcie realizacji.

Są to m.in. Centra Nauki Zdalnej, baza ukraińskich nauczycieli czy zatrudnianie w szkołach asystentów międzykulturowych.