4. Sprawca napadów na apteki we Wrocławiu poszukiwany!
Mężczyzna w czerwonym kapturze w aptece. Kadr z filmu z monitoringu policja we Wrocławiu
Mężczyzna w czerwonym kapturze w aptece. Kadr z filmu z monitoringu

Policjanci z komisariatu Wrocław - Stare Miasto prowadzą śledztwo w sprawie czterech kradzieży w aptekach, do których doszło w okresie od 16 lutego do 1 marca 2024 przy ul. Czarnieckiego, Kruszwickiej oraz Słubickiej. Pierwsza z nich została obrabowana dwukrotnie! Policja opublikowała film z napadu, który zarejestrowały kamery monitoringu i prosi o pomoc w poszukiwaniach.

Do czterech napadów na apteki doszło we Wrocławiu przy ulicach Czarnieckiego, Kruszwickiej oraz Słubickiej w okresie zaledwie dwóch tygodni - od 16 lutego do 1 marca 2024.

- Do kradzieży doszło w godzinach wieczornych, kiedy w aptekach nie było klientów. Nieustalony jak dotąd mężczyzna w kapturze i kominiarce wchodził do środka ze śrubokrętem albo nożem i żądał od farmaceutek wydania gotówki z kas fiskalnych. Nie groził im i nie atakował, tylko zabrał pieniądze i uciekł - mówi Wojciech Jabłoński, rzecznik prasowy wrocławskiej policji.

Powiększ obraz: Mężczyzna okrada aptekę. Kadr z filmu z monitoringu Policja we Wrocławiu
Mężczyzna okrada aptekę. Kadr z filmu z monitoringu

Nikomu na szczęście nic się nie stało. Policja z komisariatu Wrocław - Stare Miasto prowadzi śledztwo w tej sprawie, ale na razie bez przełomu. We wtorek 5 marca mundurowi opublikowali filmik z jednego z napadów i poprosili o pomoc w poszukiwaniach.

W przypadku rozpoznania osoby na nagraniu prosimy o pilny kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KP Wrocław-Stare Miasto pod nr telefonu: 47 871 31 31, bądź najbliższą jednostką Policji lub numerem alarmowym 112. Gwarantujemy anonimowość.
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Zobaczcie film z napadu na aptekę we Wrocławiu, udostępniony przez policję: