wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Edukacja
 4. Aktualności z edukacji
 5. Zapowiada się świetna zabawa! Sportowe rozpoczęcie roku szkolnego już w niedzielę – 3 września
Dzieci na Stadionie Olimpijskim / zdjęcie ilustracyjne fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław
Dzieci na Stadionie Olimpijskim / zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę, 3 września, czeka na nas wyjątkowe wydarzenie. Na Stadionie Olimpijskim przy ul. Paderewskiego będziemy wspólnie świętować rozpoczęcie roku szkolnego – i to nie byle jak, bo na sportowo! Wezmą w nim udział największe wrocławskie kluby sportowe, m.in. MKS „Parasol” czy kluby Karate Kyokushin. To nie koniec atrakcji, zobaczcie!

Reklama

Spędź niedzielę na sportowo!

W niedzielę (3 września) na Stadionie Olimpijskim odbędzie się sportowe rozpoczęcie roku szkolnego. Wydarzenie ma na celu popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu i kultury fizycznej wśród uczniów wrocławskich szkół i ich rodziców.

Rozpoczynamy zbliżający się rok szkolny w sportowym stylu. 10 największych klubów z Wrocławia przygotowało specjalne pokazy i zajęcia dla uczniów. Chcemy wspólnie zachęcać młodych wrocławian do aktywności i próbowania swoich sił w świecie sportu. Każdy z wielkich zawodników zaczynał od trenowania w lokalnych klubach w czasach szkolnych. Niedzielne wydarzenie na Stadionie Olimpijskim będzie okazją do poznania wielu dyscyplin sportowych i ich zasad. Nie zabraknie gier, zabaw oraz pozytywnych, sportowych emocji.
Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia

Na płycie stadionu zaprezentują się największe kluby sportowe w mieście, które posiadają ofertę skierowaną do młodzieży:

 • na scenie głównej każdy klub sportowy w wyznaczonym czasie będzie mógł zaprezentować umiejętności swoich podopiecznych,
 • zostanie przygotowana specjalna strefa, na której kluby będą mogły opowiedzieć zainteresowanym o swoich dyscyplinach sportowych, oprócz tego przygotują ciekawe gry i zabawy dla uczestników wydarzenia.

Impreza potrwa od godz. 12:00 do 15:00 na płycie Stadionu Olimpijskiego (wejście od Pergoli). Wstęp wolny dla wszystkich.

Na Stadionie Olimpijskim pojawi się również MPWiK z kranówką – chłodną, pełną minerałów i zdecydowanie bardziej ekologiczną niż woda butelkowana. Warto zabrać ze sobą bidony czy butelki wielokrotnego użytku i uzupełniać je bezpłatnie wodą od MPWiK Wrocław w barze #PijKranówkę. O akcji dowiesz się więcej tutaj.

Kluby sportowe, które wezmą udział w wydarzeniu

Kluby, które potwierdziły swój udział:

 • Akademia Siatkówki sekcja KS AZS - AWF Wrocław
 • Klub Karate Kyokushin im. M. Oyama
 • Śląsk Wrocław Handball Akademia 
 • Akademia Piłki Nożnej „Forza Wrocław”
 • Ślęza Wrocław
 • Sekcja Koszykówki Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk”
 • Wrocławski Klub Karate Kyokushin Agnieszki i Sylwestra Sypień
 • MKS MOS Wrocław
 • WTS Sparta Wrocław
 • MKS „Parasol”

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl