Nagrody Prezydenta Wrocławia za 2021 rok zostały rozdane. Wyróżniono 123 wybitnych sportowców

Nagrodzonych zostało 123 wybitnych sportowców i 45 trenerów Urząd Miejski Wrocławia
Nagrodzonych zostało 123 wybitnych sportowców i 45 trenerów

Prezydent Jacek Sutryk nagrodził najlepszych wrocławskich sportowców. Łącznie wyróżnionych zostało 123 zawodników i 45 trenerów reprezentujących 30 dyscyplin sportowych. Całkowita pula nagród wyniosła ponad 900 tys. zł.

Wyróżnienia dla najlepszych z najlepszych

Nagrody Prezydenta Wrocławia zostały wręczone w Sali Wielkiej Starego Ratusza. Podczas uroczystej gali wyróżnienia otrzymali ci sportowcy, którzy w 2021 roku osiągnęli znaczące sukcesy w imprezach rangi mistrzowskiej – zarówno na krajowym podwórku, jak i na arenie międzynarodowej.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło zatem medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata. Nagrodzono m.in. podwójną medalistkę olimpijską z Tokio, Natalię Kaczmarek, która w stolicy Japonii wywalczyła złoto w sztafecie mieszanej 4x400 metrów i srebro w żeńskiej sztafecie na tym samym dystansie. Ponadto, prezydent Wrocławia wyróżnił także medalistów igrzysk paraolimpijskich – Piotra Kosewicza, Lucynę Kornobis i Oliwię Jabłońską.

Wrocław to miasto sportu. Bardzo się cieszę, że swój sportowy dom znalazło tu wiele bardzo różnych dyscyplin. Nagrody Prezydenta Wrocławia to program, który realizujemy od lat, aby wspierać najbardziej uzdolnionych i tych, którzy odnoszą sukcesy sportowe.
Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia

Blisko 200 reprezentantów 30 dyscyplin sportowych

Nagrody finansowe otrzymało łącznie 123 sportowców – w tym 60 kobiet i 63 mężczyzn – i 45 trenerów z 33 wrocławskich klubów sportowych. Wyróżnieni zawodnicy i szkoleniowcy reprezentują aż 30 dyscyplin sportowych – od lekkoatletyki, przez sporty walki, po pływanie, trójbój siłowy czy nawet wędkarstwo sportowe.

Pełna lista sportowców i ich trenerów spełniających wymogi regulaminowe do nagrody za wyniki sportowe w 2021 r.

Wrocław to miasto sportu. Bardzo się cieszę, że swój sportowy dom znalazło tu wiele bardzo We Wrocławiu jest dobry klimat dla wielu dyscyplin, nie tylko tych drużynowych i najpopularniejszych, jak piłka nożna czy koszykówka. Mamy przecież też siatkówkę, piłkę ręczną i żużel, a dzisiaj mogliśmy zobaczyć przedstawicieli wielu dyscyplin - i tańca sportowego, i snookera, i szermierki, i podnoszenia ciężarów. Cieszy mnie, że we Wrocławiu mamy do czynienia z taką różnorodnością.
Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia

Łączna pula nagród wręczonych najlepszym wrocławskim sportowcom wyniosła ponad 900 tys. zł.