4. Przejedź się pociągiem po nieczynnych trasach kolejowych na Dolnym Śląsku (BILETY)
Zabytkowe lokomotywy i składy pociągów na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne. Na zdjęciu widać lokomotywę SU46-29 Magda Pasiewicz / www.wroclaw.pl

Wyjątkowa okazja dla miłośników pociągów. Przez cały weekend (1-3 września) po Dolnym Śląsku będą kursowały specjalne składy pociągów. Część przejedzie trasami całkowicie zapomnianymi lub nieczynnymi w ruchu pasażerskim.

Weekendowe wydarzenie pod hasłem Pogórze 2023 organizowane jest pod szyldem serwisu Turystyka Kolejowa TurKol.pl. Pretekstem jest koniec wakacji.

Specjalne pociągi turystyczne przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających na terenie Śląska, Opolszczyzny, Dolnego Śląska oraz Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Podobnie jak w poprzednich projektach w trakcie podróży będzie jak zawsze okazja dla sympatyków kolei do "zaliczenia" linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim.
Serwis Turystyka Kolejowa TurKol.pl

Dodatkową atrakcją będą składy: wagony z lat 70. i 80., oraz historyczne – przez znawców uznawane za kultowe – lokomotywy SU42 oraz SU46-29.

Trasy przejazdów pociągów turystycznych w ramach wydarzenia Pogórze 2023 na Dolnym Śląsku

• KOTLINA: Kłodzko Miasto - Bystrzyca Kłodzka - Bystrzyca Kłodzka Przedmieście - Kłodzko Miasto;
  • SOWA: Nowa Ruda - Jedlina-Zdrój - Wałbrzych Główny - Jedlina-Zdrój - Nowa Ruda;
  • MINERAŁ: Nowa Ruda - Ścinawka Średnia - Nowa Ruda Słupiec - Ścinawka Średnia - Nowa Ruda;
  • KILOF: Poznań Główny - Leszno - Żmigród - Wrocław Główny - Strzelin - Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko Miasto - Ścinawka Średnia - Nowa Ruda - Jedlina-Zdrój - Zagórze Śl. - Świdnica Miasto - Świdnica Przedmieście - Wrocław Główny;
  • ŚLĄZAK: Katowice - Gliwice - Kędzierzyn-Koźle - Prudnik - Nysa - Otmuchów - Kamieniec Ząbkowicki - Ząbkowice Śląskie - Dzierżoniów - Świdnica Miasto;
  • PRYSZNIC: Nysa - Nowy Świętów - Głuchołazy Nowy Świętów – Nysa;
  • PRZYGODA: Świdnica Miasto - Zagórze Śl. - Jugowice - Jedlina-Zdrój - Głuszyca - Jedlina-Zdrój - Jugowice- Zagórze Śl. - Świdnica Miasto,
  • KRASNAL: Świdnica Miasto - Świdnica Przedmieście - Kobierzyce - Wrocław Główny - Leszno - Poznań Główny.

Szczegółowy rozkład jazdy oraz sprzedaż biletów za pośrednictwem strony Turystyka Kolejowa TurKol.pl.

Źródło: materiały prasowe