wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Śmiertelne zatrucie czadem. Ewakuowano mieszkańców
Napis ważne na czerwonym tle wroclaw.pl
Napis ważne na czerwonym tle

Tlenek węgla ulatniał się w budynku mieszkalnym przy ul. Hubskiej. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Jedna osoba zginęła. Interweniowała straż pożarna, policja i pogotowie gazowe.

Reklama

Komenda Miejska Straży Pożarnej we Wrocławiu otrzymała zgłoszenie o ulatniającym się tlenku węgla w  budynku mieszkalnym przy ul. Hubskiej 65 po godzinie 15. Na miejsce pojechały 4 zastępy strażaków. 

- Stwierdzono ulatniający się tlenek węgla. Z mieszkań zostali ewakuowani mieszkańcy. Dwie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala - informuje wroclaw.pl pomocnik dyżurnego operacyjnego Komendy Miejskiej Straży Pożarnej we Wrocławiu. 

W budynku na Hubskiej znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Starsza aspirant Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w rozmowie z wroclaw.pl dodaje, że już w trakcie interwencji kolejne dwie osoby, także źle się poczuły i trafiły do szpitala. 

- W budynku, w jednym z mieszkań znaleziono ciało 76-letniego mężczyzny. Nie udało się go uratować. Najprawdopodobniej zmarł w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, ale szczegóły będą znane po wykonaniu sekcji zwłok - mówi w rozmowie z wroclaw.pl st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Akcja strażaków i pogotowia gazowego już się zakończyła. Mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań, ale w budynku odcięto dopływ gaz, ponieważ na razie nie znaleziono miejsca ulatniania się tlenku węgla. 

Śmiertelnie niebezpieczny tlenek węgla

Zima to także czas, gdy rośnie liczba zatruć tlenkiem węgla, nie bez przyczyny zwanym cichym zabójcą – jest niewidoczny, nie ma smaku ani zapachu. 

Podstawowym elementem zabezpieczenia przed zatruciem tlenkiem węgla jest właściwe użytkowanie instalacji grzewczej i dbanie o jej stan techniczny oraz regularne przeglądy. W mieszkaniach i lokalach, które są ogrzewane piecami i kotłami gazowymi, warto zainstalować czujnik tlenku węgla i dymu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl