4. Tragedia na pętli w Leśnicy. Motornicza tramwaju zatrzymana. Zwłoki trudno zidentyfikować
Na zdjęciu radiowóz policyjny i tramwaj na torowisku przy pętli w Leśnicy we wtorkowy wieczór, 20 grudnia 2022 r. po śmiertelnym wypadku Krzysztof Balawejder / Facebook

Motornicza tramwaju, który śmiertelnie potrącił we wtorkowy wieczór (20 grudnia) kobietę na torowisku przy pętli we wrocławskiej Leśnicy, została zatrzymana w celu przeprowadzenia czynności z jej udziałem. Prokuratura ustala także, dlaczego motornicza nie zatrzymała się po zdarzeniu. Wciąż nie udało się zidentyfikować ofiary tragicznego wypadku. Nowe fakty w sprawie potrącenia na torowisku przy pętli w Leśnicy.

Jak informuje rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Anna Placzek-Grzelak, identyfikacja ofiary wtorkowego wypadku w Leśnicy jest trudna ze względu na stan zwłok.

– Możemy przypuszczać, że ofiarą rzeczywiście jest kobieta. Natomiast nie jesteśmy w stanie podać dokładniejszych danych. Przy ciele nie odnaleziono dokumentu tożsamości, a było ono w takim stanie, że uniemożliwiało identyfikację. Ciało zostało skierowane na sekcję, być może konieczne będą badania DNA – tłumaczy Placzek-Grzelak.

Wiadomo już, że do śmierci doszło w wyniku potrącenia przez tramwaj.

Motornicza tego tramwaju odjechała, ciało na torowisku zauważył dopiero kierujący następnym tramwajem. Zabezpieczone zostały zapisy monitoringu, które pomogą ustalić, w jaki sposób doszło do śmiertelnego potrącenia. Motornicza została zatrzymana celem wykonania czynności z jej udziałem, pobrano również krew do badań. Możemy natomiast potwierdzić, że w chwili zdarzenia była ona trzeźwa
Anna Placzek-Grzelak, Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu

Śmiertelny wypadek na torowisku przy pętli w Leśnicy

O tragicznym wypadku na torowisku przy pętli w Leśnicy pisaliśmy tutaj. Na miejscu zdarzenia we wtorkowy wieczór pracowały służby, w tym policja, prokuratura i straż pożarna. Aż do rana w środę, 21 grudnia tramwaje nie jeździły do Leśnicy.