wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Sławny kardiolog rektorem Uniwersytetu Medycznego

Prof. Piotr Ponikowski, rektor-elekt Uniwersytetu Medycznego, fot. UMed

Profesor Piotr Ponikowski, kardiolog, został rektorem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Po wycofaniu się z wyborów prof. Małgorzaty Sobieszczańskiej, był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Reklama

Przez ostatnie cztery lata prof. Ponikowski pełnił funkcję prorektora ds. nauki, a od sierpnia 2019 r. był p.o. rektora.

Nowy rektor uczelni jest cenionym kardiologiem o międzynarodowym uznaniu, autorem wielu publikacji, był prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jako jeden z nielicznych reprezentantów Polski jest wymieniany w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych naukowców świata - Thomson Reuters Ranking „The World's Most Influential Scientific Minds”.

Prywatnie prof. Piotr Ponikowski znany jest ze swojej pasji do maratonów, wolne chwile najchętniej spędza przygotowując się do kolejnego biegu.

Prof. Piotr Ponikowski: - Musimy zmienić sposób myślenia o zarządzaniu uczelnią, dostosować ją do dzisiejszych wyzwań i możliwości. Nie zrobimy tego bez zaangażowanych i zmotywowanych pracowników. Dlatego dziękując za mandat, proszę państwa o współpracę i wspólne działanie. Dyskutujmy, szukajmy najlepszych rozwiązań i wspólnie pracujmy nad ich wdrożeniem – powiedział rektor-elekt i dodał: - Cel mamy jasny: z dumą mówić – ja tutaj pracuję, to moja uczelnia, to mój szpital.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama