wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Skovoroda Fest 24 sierpnia we Wrocławiu. Bezpłatne koncerty, pokazy, warsztaty i jarmark [PROGRAM]

Skovoroda Fest 24 sierpnia we Wrocławiu. Bezpłatne koncerty, pokazy, warsztaty i jarmark [PROGRAM]

Błażej Organisty,

Skovoroda Fest - trzecia edycja festiwalu 24 sierpnia 2022 r. we Wrocławiu koło Impartu przy ul. Mazowieckiej Fundacja Ukraina
Skovoroda Fest - trzecia edycja festiwalu 24 sierpnia 2022 r. we Wrocławiu koło Impartu przy ul. Mazowieckiej

Fundacja Ukraina zaprasza na Skovoroda Fest 2022. To festiwal organizowany w Dzień Niepodległości Ukrainy. W tym roku tematem przewodnim jest solidarność polsko-ukraińska W programie festiwalu: koncert z udziałem znanych polskich i ukraińskich zespołów, otwarty mikrofon literacki, pokazy filmowe, warsztaty i jarmark rękodzieła. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Reklama

Skovoroda Fest to wielokulturowy festiwal integracyjny organizowany przez fundację Ukraina po raz trzeci we Wrocławiu. Data tegorocznej edycji została wybrana nieprzypadkowo – 24 sierpnia obchodzony jest Dzień Niepodległości Ukrainy.

Skovoroda Fest 2022 Wrocław

Skovoroda Fest 2022 Wrocław

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Z uwagi na obecną sytuację w Ukrainie oraz ogromne wsparcie, które Polacy okazali ukraińskim uchodźcom, trzecia odsłona festiwalu zostanie dedykowana polsko-ukraińskiej solidarności, na znak podziękowania Polakom za ich gościnność i mocne zaangażowanie w działania pomocnicze Ukrainie, jej mieszkańcom oraz uchodźcom
Svitlana Kucherenko Fundacja Ukraina

Nazwa festiwalu pochodzi od nazwiska znanego ukraińskiego poety, Grigorija Skovorody. Idea i wartości imprezy są ściśle związane z filozofią światopoglądu tego humanisty, znanego nie tylko w Ukrainie, ale i w całej Europie. – O pokój, wolność ducha, progresywność, bezcenność ojczyzny, edukację narodu walczą teraz nie tylko ukraińscy żołnierze, ale i całe społeczeństwo europejskie mówi Svitlana Kucherenko.

Skovoroda Fest 2022. Koncerty na placu i w podwórku przed Impartem

W festiwalu udział wezmą polskie i ukraińskie zespoły muzyczne. Koło Impartu wystąpi zespół rockowy Enej, tworzący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, oraz ukraińska kapela Karna, której członkowie wymyślili własny gatunek muzyczny pn. hutsul-metal. Na festiwalu zagra także polsko-ukraińska grupa Zazula, specjalizująca się w technice tak zwanego śpiewu białego.

Wydarzenie zakończy impreza w formie media performance – 3D mapping od Eyecandy Visual w połączeniu z występem muzycznym lwowskiego artysty Gordia Starukha, który pokaże, jak można skutecznie łączyć autentyczne ukraińskie pieśni i melodie ludowe z różnymi kierunkami muzyki elektronicznej.

Skovoroda Fest 2022. Bezpłatne atrakcje dla dzieci i dorosłych

W program festiwalu są również wydarzenia o charakterze integracyjno-kulturalnym. Od 11 sierpnia zaczyna się seria pokazów filmowych, realizowanych przez fundację Kultura: kino plenerowe – Przystanek Grochowa oraz kino na peronie hali Świebodzkiej.

Inną atrakcją festiwalu Skovoroda są czytania poezji i prozy na Otwartym Mikrofonie Literackim, który odbędzie się 23 sierpnia w kawiarni Literatka.

Tego samego dnia o godzinie 19:00 organizatorzy zapraszają do galerii Na Parterze przy Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu na uroczyste otwarcie wystawy obrazów współczesnego ukraińskiego artysty – Michaela Korobkowa – z jego nową serią prac pt. Rujnacja.

Następnego dnia (24 sierpnia) na placu przed Impartem kolejne atrakcje: najmłodsi będą mogli odwiedzić jarmark rękodzieła oraz wziąć udział w twórczych warsztatach w języku ukraińskim i polskim. Dla dorosłych zostały przygotowane spotkania literackie z polską reżyserką Magdaleną Kolską oraz ukraińska dziennikarką i tłumaczką – Tamarą Dudą.

Harmonogram wydarzenia – 24 sierpnia, scena przed Impartem

 • 17.00 – otwarcie strefy festiwalowej
 • 18.00 – przywitanie, otwarcie festiwalu
 • 18.30-20.00 – występ muzyczny zespołów Zazula i Enej
 • 20.00-20.30 – prezentacją projekcji Save Ukraine
 • 20.30-22.00 – występ muzyczny zespołu Karna

Harmonogram wydarzenia – 24 sierpnia, scena w podwórku Impartu

 • 17.00-17.50 – spotkania literackie z Tamarą Dudą
 • 18.00-18.30 – spotkania literackie z Magdaleną Kolską
 • 22.00-00.00 – występ Gordiy Starukh & Eyecandy Visual

Skovoroda Fest 2022 – 24 sierpnia 2022 – start o godz. 17.00 – Impart ul. Mazowiecka 17

Dzień Niepodległości Ukrainy we Wrocławiu – inne wydarzenia

Dzień Niepodległości Ukrainy 2022

Dzień Niepodległości Ukrainy 2022

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Dzień Niepodległości Ukrainy - Najpiękniejsze głosy Opery Lwowskiej w Operze Wrocławskiej

Dzień Niepodległości Ukrainy - Najpiękniejsze głosy Opery Lwowskiej w Operze Wrocławskiej

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl