4. Wrocławskie szkoły szukają ukraińskich nauczycieli i pracowników obsługi. Wypełnij ankietę, zgłoś się do bazy

Redakcja www.wroclaw.pl,

Już blisko 1000 chętnych zgłosiło się do bazy ukraińskich nauczycieli i pomocy nauczyciela. Wrocław wspólnie z UNICEF uruchomiło właśnie kampanię pozwalającą nawiązać kontakt pomiędzy potencjalnymi pracownikami, również z Ukrainy, a dyrektorami placówek oświatowych. Masz uprawnienia pedagogiczne? Zgłoś się do bazy.

Przed wakacjami we wrocławskich szkołach uczyło się kilka tysięcy ukraińskich dzieci. Najwięcej dzieci pochodzących z Ukrainy przyjęły szkoły podstawowe (4070 uczniów), następnie przedszkola (1360) i szkoły ponadpodstawowe (600).

Obecnie trwa poszukiwanie nauczycieli. Wrocław wspólnie z UNICEF uruchomiło kampanię pozwalającą nawiązać kontakt pomiędzy potencjalnymi pracownikami, również z Ukrainy, a dyrektorami placówek oświatowych.

Masz uprawnienia pedagogiczne? Zgłoś się do bazy

W wyniku rosyjskiej agresji do Wrocławia przyjechało kilkadziesiąt tysięcy Ukraińców. Wśródnich są dzieci, które rozpoczęły naukę we wrocławskich szkołach. Sytuacja ta jest częstotrudna i jest wyzwaniem tak dla uczniów, jak i dla szkół. Stąd potrzeba i chęć zatrudniania wszkołach osób pochodzących z Ukrainy.

W ubiegłym roku szkolnym przyjęliśmy we wrocławskich placówkach oświatowych ponad 6000 dzieci z Ukrainy. Działania, które obecnie prowadzimy, mają służyć nie tylko stworzeniu miejsc pracy dla nauczycieli pochodzących z Ukrainy, ale także ułatwić integrację uczniom, którzy znaleźli się w nowym dla nich środowisku
Marcin Miedziński, Departament Edukacji w Urzędzie Miejskim Wrocławia

Baza ukraińskich nauczycieli i pracowników obsługi we Wrocławiu. Instrukcja

Uruchomiony przez Miasto i UNICEF projekt ma na celu zebranie informacji o osobachposiadających uprawnienia pedagogiczne a także innych chcących podjąć pracę wplacówkach na stanowiskach pomocy nauczyciela lub asystenta i przekazanie ich do szkół.

Jeżeli chcesz wziąć udział w projekcie, wystarczy że wykonasz kilka prostych kroków:

1. Wypełnij znajdującą się na dole strony ankietę.
  2. Twoje zgłoszenie zostanie udostępnione dyrektorom wrocławskich szkół i placówekoświatowych.
  3. Jeśli Twoje zgłoszenie spotka się z zainteresowaniem któregoś z dyrektorów,skontaktuje się on z Tobą, aby zaprosić Cię na rozmowę.
  4. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, rozpoczniesz pracę we wrocławskiej szkole.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety i przekazania informacji znajomym ukraińskimnauczycielom.

Powodzenia!