wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Skarbonki dobra także we Wrocławiu

Do końca roku we Wrocławiu „skarbonki dobra” będą dostępne w ośmiu lokalizacjach. Dzięki nim w intuicyjny sposób będzie można dokonać elektronicznej płatności na wybrane cele charytatywne.

Reklama

„Skarbonki dobra” to pierwsze w Polsce „cyfrowe puszki” do zbierania datków z wykorzystaniem płatności bezgotówkowych, dzięki innowacyjnej platformie Donateo. Urządzenie wposażone w terminal płatniczy umożliwiają przekazanie z karty datku na wybrany cel. Wprowadził je na rynek wrocławski startup technologiczny BetterPOS Polska.

Do tej pory stanęły one w 24 galeriach handlowych w całej Polsce. Obecnie w naszym mieście są dwie takie skarbonki, m.in.w Auchan Bielany. Natomiast do końca roku dostępne mają być w ośmiu kolalizacjach.  

Można wesprzeć kilka charytatywnych inicjatyw

Skarbonki są podzielone na 6 kategorii wsparcia: rodzina, ochrona zdrowia, dzieci, ekologia i zwierzęta, kultura i edukacja oraz COVID (wsparcie dla medyków). Wybieramy, którą z danej kategorii fundację chcemy wesprzeć. Następnie za pomocą karty płatniczej przekazujemy określona kwotę. Jak zapewniają twórcy systemu, cały proces przebiega w pełni transparentnie, a przepływ 100% pieniędzy na konto wybranej fundacji jest całkowicie bezpieczny.

– Często każdy z nas chciałby wspomóc potrzebujących jakąś kwotą. Ale nie zawsze jest to proste. Miejsca gdzie można wpłacić gotówkę mogą być daleko od nas. Masowe wprowadzenie na rynek „Skarbonek dobra” Donateo, dostępnych np. w sklepie czy placówkach finansowych ułatwi pomoc potrzebującym. Chcemy dzięki nim promować kulturę dawania. Wierzymy, że poprzez takie gesty dobro, którym się dzielimy wróci do nas z dużo mocniejszą siłą – wyjaśnia Krzysztof Adamski, pomysłodawca i przedstawiciel BetterPOS Polska, firmy, która wprowadza na rynek innowacyjny projekt Donateo.

źródło: BetterPOS Polska

Cyfrowe puszki intuicyjne i proste

Sposób działania urządzenia jest podobny do znanych powszechnie biletomatów, a informacje dostępne na wyświetlaczu prowadzą użytkownika krok po kroku poprzez poszczególne etapy – od wyboru wspieranej organizacji po wysokość datku. 

W „Skarbonce dobra” znajdziemy m.in. fundacje i stowarzyszenia tj.: Mam marzenie, Mimo wszystko, DKMS, CARITAS, Wolne miejsce, Iskierka, Kolorowy Świat, VIVA, SOS wioski dziecięce. Na stronie betterpos.pl dostepne są informacje, w jaki sposób mogą dołączyć do akcji kolejne fundacje.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama