wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Na straganach pojawiły się pierwsze polskie truskawki. Sprawdź, ile kosztują

Truskawki Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl
Truskawki

Na targowiskach są już pierwsze w tym roku polskie truskawki. Na razie sporo kosztują, lecz w ciągu tygodnia – dwóch można się spodziewać wysypu owoców.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Truskawki: gdzie kupić, ceny

Na straganach w najbardziej popularnych miejscach, np. w Hali Targowej, nadal najwięcej jest truskawek z Grecji i Hiszpanii. Za kilogram zapłacimy ok. 10-12 zł. Na ulicznych stoiskach w najbardziej popularnych miejscach miasta są droższe. Na ogół to spore, ładne, nasycone kolorem owoce. Nie rozczarowują także w smaku.

Truskawki: polskie, hiszpańskie, greckie, które lepsze

W Hali Targowej przy ul. Piaskowej kupimy także polskie truskawki. Są jednak ponad dwa razy droższe niż owoce z południa Europy. Kilogram kosztuje 25 zł. Owoce są duże, chociaż już nie tak równomiernie czerwone jak te z upraw hiszpańskich, czy greckich.

- To polskie gruntowe truskawki. Dla ochrony przed nocnymi chłodami są przykrywane agrowłókniną – wyjaśnia jedna ze sprzedawczyń.

Jednak na największym we Wrocławiu hurtowym runku spożywczym Targpiast polskich owoców jest jeszcze na tyle mało, że nie są umieszczane w tabeli cen.

- Ale zaraz zacznie się wysyp truskawek. Przy tak dobrej pogodzie jaką mamy teraz można się spodziewać, że w ciągu najbliższego tygodnia – dwóch truskawek będzie dużo, dużo więcej – zapowiada przedstawicielka Targpiastu.

W weekend 14-15 maja polskie truskawki były już w wielu punktach Wrocławia, cenami sporo się różniły.

na Partynicach - 20 zł za kg

w warzywniaku przy Olszewskiego - 28 zł za kg,

na bazarku na Biskupinie - 25 zł za kg;

w warzywniaku na Stabłowicach - 18,50 za kg;

na stoisku na rogu Kościuszki i Pułaskiego - 19,50 zł za kg

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama