wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. W Parku Tysiąclecia powstała ścieżka edukacyjna dla dzieci

„Odkryj super moce swojego parku” – pod tym hasłem Wrocław Fashion Outlet we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej realizują projekt edukacyjny w Parku Tysiąclecia. Inicjatywa ta ma na celu przedstawienie najmłodszym mieszkańcom Wrocławia, jak ważne funkcje pełni miejski park. Poprzez stacje edukacyjne dzieci dowiedzą się między innymi, czym jest retencja wody oraz jak parki tworzą przestrzeń do relaksu, zabawy i aktywności sportowej.

Reklama

Nowa atrakcja dla dzieci w Parku Tysiąclecia

W ramach projektu zaplanowano 10 stacji edukacyjnych we wrocławskim Parku Tysiąclecia. Każda z nich oferuje unikatowe doświadczenie, które pozwala dzieciom zauważyć role zielonych terenów w mieście.

Zapraszamy rodziny do wspólnego odkrywania wyjątkowych mocy, jakie kryje w sobie Park Tysiąclecia. Wspólnie z miastem zaprojektowaliśmy stacje tak, by dzieci mogły w przyjazny sposób zrozumieć, jak ważne w miejskim życiu są miejsca, gdzie natura jest główną atrakcją. To nie tylko nauka, ale również świetna zabawa na świeżym powietrzu.
Katarzyna Warzecha, Marketing Director z Wrocław Fashion Outlet

Projekt ten ma na celu edukację dzieci i integrację społeczności lokalnej. Dzięki zaplanowanym zadaniom, ścieżka edukacyjna angażuje uczestników w różnym wieku, promując zdrowy tryb życia i świadomość ekologiczną.

Parki miejskie to nie tylko ważne miejsca relaksu i odpoczynku, ale także kluczowe elementy ekosystemu, które pełnią wiele istotnych funkcji. Chcemy, aby dzieci już od najmłodszych lat wiedziały, jak obszary zieleni przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, retencji wody deszczowej oraz tworzenia przestrzeni, które sprzyjają zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Dzięki tej ścieżce edukacyjnej pokazujemy, jak parki wspierają bioróżnorodność, chronią przed miejskimi upałami i stanowią miejsce do aktywności fizycznej.
Marek Szempliński, rzecznik Zarządu Zieleni Miejskiej

Edukacyjne stacje w Parku Tysiąclecia

Ścieżka edukacyjna zaprojektowana przez Wrocław Fashion Outlet i Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczyna się w strefie wejściowej, gdzie uczestnicy mogą poczuć, jak zieleń obniża temperaturę podczas upalnych dni.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Ścieżka edukacyjna w Parku Tysiąclecia mat. pras.
Ścieżka edukacyjna w Parku Tysiąclecia

Skatepark uczy o sportowej radości, która poprawia nastrój, a boisko do siatkówki plażowej przenosi w wakacyjny klimat bez wyjeżdżania z miasta. Kolejne stacje, takie jak boisko do piłki nożnej, polana spotkań, utwardzona aleja spacerowa z placykami wypoczynkowymi, rzeźby plenerowe „Wilki” oraz plac zabaw „Średniowieczna warownia” pokazują, jak parki sprzyjają zdrowiu fizycznemu i psychicznemu, zachęcają do aktywności, relaksu oraz inspirują do kontaktu ze sztuką i rozwijania wyobraźni.

Dodatkowe atrakcje z książeczką edukacyjną

Dla młodych odkrywców ścieżki edukacyjnej przygotowano specjalne książeczki pełne łamigłówek i gier. Dzieci podczas wędrówek po ścieżce będą mogły kolekcjonować pieczątki na specjalnych kartach, a po zebraniu kompletu stempli odebrać w Punkcie Informacyjnym Wrocław Fashion Outlet książeczki edukacyjne z zagadkami i łamigłówkami.

Otwarcie ścieżki edukacyjnej zaplanowano na 14 czerwca, a atrakcja będzie dostępna przez całe lato i jesień, umożliwiając mieszkańcom i turystom lepsze poznanie lokalnego parku.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl