4. Rozlicz PIT we Wrocławiu. Czas mija 30 kwietnia

Rozlicz PIT we Wrocławiu i skorzystaj z programu „Nasz Wrocław”. Czas mija 30 kwietnia!

Redakcja www.wroclaw.pl,

Wrocław, panorama miasta - widok z wieży ratuszowej. Zdjęcie ilustracyjne Tomasz Hołod
Wrocław, panorama miasta - widok z wieży ratuszowej. Zdjęcie ilustracyjne

Na rozliczenie podatku PIT zostały ostatnie dni. Każda osoba, która jeszcze tego nie zrobiła, ma czas do 30 kwietnia. Przy tej okazji warto pamiętać, że rozliczając swój podatek we Wrocławiu można skorzystać z wielu zniżek i darmowych wejść w ramach programu „Nasz Wrocław”.

Według danych Krajowej Administracji Skarbowej, we Wrocławiu, w 2023 roku, rozliczono ponad 550 tys. PIT-ów. Dochody dla miasta z ich tytuły wyniosły aż 1,7 mld złotych, co przekłada się na około 30% całego budżetu. To między innymi dzięki tym funduszom miasto może realizować kolejne inwestycje, poprawiające komfort życia.

Mowa, między innymi, o nowych chodnikach, drogach rowerowych czy parkach i skwerach. Środki te są przeznaczane również na bieżące funkcjonowanie miasta, czyli prowadzenie szkół i przedszkoli, sprzątanie oraz usprawnianie komunikacji miejskiej.

Tak jak już wiele razy wspominaliśmy, rozliczenie swojego PITu we Wrocławiu to lokalny patriotyzm. Chcemy, aby jak największa liczba osób właśnie tutaj, w miejscu swojego codziennego życia rozliczała podatki i tym samym przyczyniała się do rozwoju naszego miasta.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Aby zachęcić wrocławian do rozliczenia podatku dochodowego we Wrocławiu, w 2019 roku uruchomiono program lojalnościowy „Nasz Wrocław”, dzięki któremu można korzystać z darmowych wejść do instytucji kultury, obiektów sportowych i rozrywkowych, a także otrzymać zniżki u ponad 70 partnerów akcji.

Od tego czasu użytkownikami programu jest już niemal 300 tysięcy wrocławian, a łączna wartość wykorzystanych benefitów przekroczyła 8,2 miliona złotych.

O czym warto pamiętać, uczestnictwo w programie „Nasz Wrocław” to także zniżki na bilety komunikacji miejskiej. Do tej pory wrocławianie zaoszczędzili na nich aż 21,3 mln złotych!

Pobierając aplikację i mając aktywny Status Podatnika (rozliczając podatek dochodowy we Wrocławiu), w ciągu 365 dni mamy możliwość skorzystania z:

• 11 darmowych wejść do wrocławskich atrakcji (Aquapark Borowska/Brochów, Aquapark Wilanowska, Centrum Historii Zajezdnia, Hydropolis, Panthers Wrocław, WCT Spartan, Lodowisko ul. Sukielicka, WCT Spartan pływalnia Orbita, Vertigo Jazz Club, Visitor Center Hala Stulecia, WKS Śląsk Wrocław, ZOO).
  • zniżek u partnerów programu reprezentujących dziedziny sportu, rozrywki, kultury, zdrowia czy gastronomii
  • dodatkowych 30 punktów w rekrutacji do przedszkoli oraz dodatkowych 80 punktów w rekrutacji do pozaobwodowych szkół podstawowych
  • tańszych biletów okresowych imiennych na komunikację miejską we Wrocławiu
  • biletu miesięcznego MPK za 1 zł w specjalnej taryfie Nasz Wrocław Kolej
  • możliwości korzystania z wirtualnej karty w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Mając aktywny Status Nasz Wrocław MAX, czyli rozliczając podatek i będąc zameldowanym na pobyt stały we Wrocławiu, w ciągu 365 dni skorzystamy z:

• 22 darmowych wejść do wrocławskich atrakcji w tym 15 wejść z osobą towarzyszącą oraz bezpłatnych wejść na mecze 4 wrocławskich klubów sportowych;
  • wyższych zniżek u wybranych partnerów programu
  • rocznej karty do ZOO w cenie jednorazowego wstępu
  • rocznego karnetu VIP do Aquaparku ze zniżką 50%
  • 50 dodatkowych punktów w rekrutacji do przedszkoli oraz 90 dodatkowych punktów w rekrutacji do poza obwodowych szkół podstawowych.

Szczegółowe informacje o Programie oraz aktualna oferta znajdują sie na stronie internetowej https://www.wroclaw.pl/nasz-wroclaw/

Jak uzyskać status Nasz Wrocław MAX?

Po pierwsze – trzeba zarejestrować się w programie Nasz Wrocław (podając imię, nazwisko, PESEL czy adres e-mail) i uzyskać aktywny Status Podatnika – czyli potwierdzić fakt rozliczenia podatku za ubiegły rok we Wrocławiu. Można to wykonać poprzez:

• aktywację statusu w aplikacji Nasz Wrocław (Android, iOS)
  • zdalną aktywację statusu poprzez czat wideo
  • stacjonarną aktywację statusu

By uzyskać status MAX, należy dodatkowo potwierdzić meldunek stały we Wrocławiu. Można to zrobić okazując informację o zameldowaniu z aplikacji mObywatel lub pobraną ze strony gov.pl albo zaświadczenie uzyskane w Centrum Obsługi Mieszkańca:

• za pośrednictwem platformy ePUAP (z dopiskiem „Nasz Wrocław MAX” w temacie)
  • w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Kotlarskiej 41
  • poprzez czat wideo

Odbierz zniżki do miejskich atrakcji
z programem "Nasz Wrocław"

Chcę zniżkęSprawdź szczegóły na stronie Nasz Wrocław. Otwiera sie w nowej karcie