4. W weekend wchodzi letni rozkład lotów z Wrocławia, a wraz z nim dwie nowości
Na zdjęciu: sobór św. Aleksandra Newskiego w Sofii, Bułgaria Materiały Prasowe Portu Lotniczego Wrocław
Na zdjęciu: sobór św. Aleksandra Newskiego w Sofii, Bułgaria

W ostatni weekend marca zmienia się rozkład lotów z wrocławskiego lotniska. Czas na wiosnę i lato 2023! Są dwie nowości: stolica Bułgarii i włoskie miasto nad Adriatykiem.

W rozkładzie lotów na wiosnę i lato 2023, który zacznie obowiązywać od 25 marca, są dwie nowości: włoskie Brindisi i Sofia – stolica Bułgarii.

Dwie nowości: Brindisi i Sofia

Pierwszy lot do Brindisi, miasta położonego na wschodnim wybrzeżu Włoch, zaplanowany jest na 28 marca. Samoloty Ryanair będą latać tam dwa razy w tygodniu: we wtorki i w soboty. Z Wrocławia odlatują o 9.10, natomiast z Brindisi o 5.55. Podróż twa 2 godziny i 10 minut. Bilety można już rezerwować. Przykładowa cena z systemu (z dnia 22 marca): 245 zł w obie strony (4 kwietnia, 8 kwietnia).

Połączenie do Sofii (także Ryanair) startuje 27 marca i będzie realizowane w poniedziałki i piątki. Wylot z Wrocławia o godz. 17.45, ze stolicy Bułgarii o 16.35. Podróż trwa 2 godziny i 5 minut. Przykładowa cena z systemu (z dnia 22 marca): 358 zł w obie strony (10 kwietnia, 14 kwietnia).

W sumie w letnim rozkładzie lotów z Wrocławia jest 90 połączeń:

• 56 od tanich linii Ryanair i Wizz Air,
  • 29 czarterowych (z biurami podróży),
  • 6 od linii sieciowych.

— To będzie pierwszy sezon letni, w którym możemy mówić o pełnym zniesieniu restrykcji covidowych. Widać to również po rozbudowanej ofercie przewoźników, a także po liczbie pasażerów na naszym lotnisku — mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Słoneczne kraje w rozkładzie na lato

Tanie linie lotnicze latają z Wrocławia m.in. do Hiszpanii, Grecji, Włoch, Chorwacji i na Cypr:

• Girona niedaleko Barcelony,
  • Majorka,
  • Rodos,
  • Korfu,
  • Kreta,
  • Ateny,
  • Piza,
  • Bari,
  • Zadar,
  • Split,
  • Dubrownik,
  • Pafos,
  • i miasta w innych krajach, jak Porto w Portugalii lub Podgorica w Czarnogórze.

Czarterami można polecieć do kurortu europejskiego bądź na inny kontynent: do Afryki lub Azji. W ofercie biur podróży m.in. Albania, Cypr, Bułgaria, greckie i hiszpańskie wyspy, Madera, Turcja i Egipt.

Z kolei linie sieciowe takie jak KLM, Swiss czy Lufthansa zabierają  pasażerów do Amsterdamu, Zurychu oraz Frankfurtu i Monachium.

Port Lotniczy Wrocław w poprzednim okresie wakacyjnym – od maja do września 2022 – obsłużył ponad 1,6 mln pasażerów.

Źródło: materiały prasowe