3. Wiadomości z regionu
  4. Tuż za granicą Wrocławia wyrośnie nowoczesna i duża szkoła
Tak będzie wyglądała szkoła podstawowa w Wilczycach po rozbudowie materiały prasowe GMina Długołęka
Tak będzie wyglądała szkoła podstawowa w Wilczycach po rozbudowie

Nowe moduły z klasami dla najmłodszych i najstarszych uczniów, kompleks sportowy oraz biblioteka, stołówka – rozbudowę szkoły podstawowej w Wilczycach zaplanowano z rozmachem. Obiekt ma być gotowy przed wrześniem 2025 r.

Rozbudowa szkoły podstawowej w Wilczycach – tuż za granicą Wrocławia, rozpocznie się lada moment. Władze gminy podpisały umowę z firm STANBUD Stanisław Pięta, głównym realizatorem robót.

To wyjątkowy moment dla wszystkich mieszkańców, szczególnie z Wilczyc. Bardzo zależy mi, by nasze dzieci miały jak najlepsze warunki do nauki i rozwijania swoich pasji. Zdaję sobie sprawę z rozwoju naszej gminy i napływu nowych mieszkańców, dlatego rozbudowa szkoły cały czas była dla mnie priorytetem.
Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka

Część historyczna i całkiem nowa

Plan rozbudowy podstawówki w Wilczycach przewiduje zachowanie najstarszej części dzisiaj zajmowanej przez szkołę. Obok staną trzy nowe moduły (każdy po trzy kondygnacje) połączone przeszklonymi przejściami.

Powiększ obraz: Szkoła podstawowa w Wilczycach po rozbudowie UG Długołęka, materiały prasowe
Szkoła podstawowa w Wilczycach po rozbudowie

Zaplanowano w nich:

• sale dydaktyczne dla uczniów klas 0-3;
  • sale dydaktyczne dla uczniów klas 4-8;
  • kompleks sportowy złożony z sali sportowej, dodatkowej sali ze ścianą mobilną, zaplecza z szatniami, umywalniami i natryskami oraz pokojami dla nauczycieli i magazynu sprzętu sportowego.

Szkoła podstawowa w Wilczycach po rozbudowie

Po rozbudowie w szkole podstawowej w Wilczycach będzie także:

• stołówka z zapleczem kuchennym;
  • biblioteka z wyposażeniem multimedialnym
  • świetlica.

Przybędzie plac zabaw, parking (w tym miejsce dla autobusu szkolnego), stanowiska na rowery. Budynek będzie miał nowoczesne uzbrojenie, m.in. panele fotowoltaiczne oraz system wykorzystania wody deszczowej.

Obiekt ma być gotowy do września 2025 r.

Źródło: materiały prasowe