wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rozbudowa Aquaparku na ostatniej prostej [WIDEO]

Oprócz nowych basenów w aquaparku staną budynki technologiczne oraz nowe szatnie.

Obecnie wrocławski Aquapark jest zamknięty dla klientów, ale jego rozbudowa idzie zgodnie z planem. Za niecałe dwa miesiące zakończy się budowa dwóch basenów zewnętrznych. Będzie też większa plaża, nowe szatnie, 200 miejsc parkingowych i łatwiejsze wejście na teren obiektu.  

Reklama

Co nowego?

Na terenach zewnętrznych obiektu pojawiły się już budynki technologiczne oraz nowe szatnie. Wszystko po to, aby w wakacje móc przyjąć więcej gości i zapewnić im jak najlepsze warunki do wypoczynku. Osobna kasa wejściowa oraz dodatkowe miejsca do przebierania od ul. Petrusewicza, usprawnią korzystanie z obiektu.

Dwa baseny z powierzchnia plażową prawie gotowe

– Postawiliśmy już nowy brodzik dla dzieci. Jest on praktycznie gotowy. A takiej niecki szczególnie brakowało w Aquaparku. Najmłodsi goście mieli do dyspozycji tylko brodzik wewnątrz budynku, a w upalne i słoneczne dni rodzice z małymi dziećmi chcieli spędzać czas również na zewnątrz. Teraz będą mogli. Jego powierzchnia wyniesie 82m2, a głębokość 0,4 m. Znajdą się w nim m.in.: jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia  w kształcie słonia – mówi Anna Lisowska z wrocławskiego Aquaparku.

Obecnie w Aquaparku trwa montaż dużego basenu o charakterze rekreacyjnym. Jego powierzchnia będzie wynosiła 425m2, a głębokość 1,20 m. Dodatkowo, nowe baseny zostaną doposażone w specjalne wózki inwalidzkie i dźwigi dla osób niepełnosprawnych oraz 4 stanowiska dla ratowników.

Prace na Wzgórzu Andersa

Aquapark powiększa się też o część Wzgórza Andersa (ok. 500 metrów kwadratowych.), na którym zostanie utworzona nowa plaża wraz z nasadzeniami. Projekt przewiduje dodatkowo 22 drzewa, 2,5 tysiąca krzewów i traw ozdobnych oraz ponad 700 m2 trawnika.

Planowana plaża na Wzgórzu Andersa (źółte pole), źródło: Aquapark Wrocław

Nowe miejsca parkingowe

Wrocławski Aquapark wydzierżawił także dodatkowy teren, by stworzyć więcej miejsc postojowych. To z pewnością usprawni kwestie parkowania w pobliżu obiektu. – Przy ul. Petrusewicza oddamy również do dyspozycji naszych klientów około 200 miejsc parkingowych – zapewnia Anna Lisowska.

Nowe miejsca parkingowe przy ul. Petrusewicza (niebieskie pole), źródło: Aquapark Wrocław

Koszt inwestycji związany z rozbudową wrocławskiego Aquaparku to około 9 milinów złotych. Wielkie otwarcie Aquaparku planowane jest na początku wakacji. Jednak data ta uzależniona jest od bieżącej sytuacji związanej z koronawirusem i obowiązujących obostrzeń.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama