Remont podwórka na Przedmieściu Oławskim. Zobacz, jak się zmieni

Remont podwórka przy ul. Prądzyńskiego we Wrocławiu, fot. Wrocławskie Mieszkania

Trwają prace przy zagospodarowaniu części podwórka wokół Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Prądzyńskiego 39a. Do końca listopada 2021 r. znikną stamtąd stare zabudowania gospodarcze, pojawią się natomiast dodatkowe nasadzenia, ozdobne donice, łąka kwietna oraz nowe oświetlenie.

Rewitalizacja podwórka na wrocławskim Przedmieściu Oławskim i ostateczny wygląd placu to efekt konsultacji z mieszkańcami pobliskich budynków.

– Przedstawicieli Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych dwukrotnie zorganizowali konsultacje, by wysłuchać uwag i opinii lokatorów. Wszystkim zależało, by wprowadzone zmiany odpowiadały potrzebom i zostały zaakceptowane przez mieszkańców osiedla – podkreśla Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.

To drugi etap rewitalizacji terenu przy ul. Prądzyńskiego 39a. Pierwszy realizowano w trakcie budowy Centrum Aktywności Lokalnej.

Drugi etap prac

W ramach trwającej inwestycji z podwórza zniknie część komórek lokatorskich, które dotychczas służyły jako skład węgla. Po przyłączeniu okolicznych kamienic do miejskiej sieci ciepłowniczej, zabudowania te nie są już potrzebne.

Czytaj też: Po reportażu TVP, prezydent Wrocławia oczekuje przeprosin wobec mieszkańców

– Ogrodzony i wyłączony dotychczas z użytkowania teren ze zniszczonymi komórkami zostanie po rozbiórkach uprzątnięty, zasiany trawą i udostępniony mieszkańcom – mówi Galewska. – Na wniosek lokatorów zamontowane zostaną też donice, w których mieszkańcy posadzą rośliny.

Remont podwórka przy ul. Prądzyńskiego we Wrocławiu

Podwórko przy ul. Prądzyńskiego we Wrocławiu, fot. Wrocławskie Mieszkania

We wnętrzu posadzona zostanie również trzmielina, bez, lilak, winobluszcze oraz powstanie łąka kwietna. Dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców zamontowane zostaną cztery nowe latarnie.

Czytaj także: Zmiany na wrocławskich podwórkach. Gdzie trwają, a gdzie wkrótce rozpoczną się remonty? [MAPA]

Bez parkingu wewnątrz podwórka

Wewnątrz podwórka, ze względu na jago niewielki rozmiar i rekreacyjny charakter, nie wydzielono miejsc parkingowych.

Remont podwórka przy ul. Prądzyńskiego zakończy się do końca listopada. Wartość inwestycji to prawie 330 tys. złotych.